Spanyol arany

Végig vezetve Spanyolország nyerte a kosárlabda viklágbajnokság döntőjét Argentína ellen. Az európai válogatott 95-75-re győzött. A bronérmet Franciaország szerezte meg

Kézilabda - Az utolsó másodpercben egyenlített a Mezőkövesd
2019-09-07 21:49:19
A szomszédvári rangadón a szinte végig vezető egriek kezéből kicsúszott a győzelem. A félidőben három gólos volt a vendégek előnye. Az NB I-ben most bemutatkozó Cvetkovszki kapus bravúrok sorát mutatta be. A fordulás után is jó ritmusban, eredményesebben kéziztek Tóth Edmond tanítványai. A második játékrészben 10 perc után négy góllal is vezettek Schmid Péterék. A kövesdiek egy kivédett hétméteres után az 57. percben 25-25-nél utolérték az SBS-t. A kiélezett végjátékban kétszer is vezetést szereztek az egriek, Bernatonis fél perccel a vége előtt lőtte a 27. találatot. A kövesdiek 7-6-ban támadtak és Varju az utolsó másodpercben egyenlített. Az Eger közelebb állt a győzelemhez a jól küzdő Matyó-földi együttes ellenében. Szeptember 13-án pénteken az Orosháza látogat a Kemény Ferenc Sportcsarnokba.

Férfi kézilabda NB I. 2. forduló
Mezőkövesd KC - SBS-Eger 27-27 (12-15)

Mezőkövesd, 900 néző. V.: Horváth P., Marton B.
MEZŐKÖVESD: Pásztor – Jancsó 3 (2), STANKOVIC 4, HORVÁTH L. 7, Szöllősi O., Halilbegovic 2, Menyhárt 3. Csere: Mojsilov (kapus), Dávid, Pedro 2, RADNIC 3, VARJÚ 3. Edző: Buday Dániel.
EGER: CVETKOVSZKI – SCHMID 8, FÜZI 4, Rédei 1, Kiss G., BERNATONIS 5, Molnár B. 4 (3). Csere: Lezák 4, Papp G., Tóth R., Tóth A. 1. Edző: Tóth Edmond.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-2, 12. p.: 6-7, 18. p.: 7-8, 24. p.: 10-13, 36. p.: 15-19, 42. p.: 17-21, 48. p.: 19-22, 54. p.: 21-23.
Kiállìtások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3.

Buday Dániel: – Jól kézilabdázott az Eger, mi pedig türelmetlenek voltunk, ráadásul elmaradtak a jó egyéni teljesítmények is. Későn vettük fel a fordulatszámot, de folyamatos forgatással visszajöttünk a meccsbe. Nyertünk egy pontot, de ennél több kell majd a jövőben.
Tóth Edmond: – A két csapat közötti szokásos forgatókönyv érvényesült, végig nekünk állt a találkozó, kivéve a lefújás pillanatában. A védekezésünk rossz volt, a kövesdiek majdnem minden támadásukból gólt lőttek. A találkozón egyébként mindent megtettünk, most egy pont lett belőle. Örülök Jane Cvetkovszki remek bemutatkozásának.