Vakbélműtét

Cseh László hétfőn nagy fájdalmaktól szenvedett, kórházba került, azonnal megműtötték, és szerdán hazaengedték. Cseh az országos bajnokságról váratlanul távozott, de most nem akarja feladni céljait.

Úszás – Pap Bálint hetedik a mixed-váltó tagjaként
2019-07-05 01:02:28
A második versenynappal folytatódott Kazanyban az ifjúsági úszó Európa-bajnokság. A tatárföldi nagyvárosban két egri versenyző is képviselte a magyar színeket. Pap Bálint a 4x100-as mixed-gyorsváltó tagjaként a hatodik helyen kvalifikálta magát a délutáni döntőbe, ott pedig a hetedik helyen zárt. Az Egri Úszó Klub kiválósága mellett Ulrich Botond (Szeged), Hatházi Dóra (Nyíregyháza) és Szőke Zita (Hódmezővásárhely) volt a csapat tagja. Pap Bálint nem volt elégedetlen a finálét követően. Jobbat úsztam, mint délelőtt, ennek azért örülök, a csapatra nagyon büszke vagyok, mert ez egy nagyon erős mezőny és egy nagyon erős junior Eb – nyilatkozta a Magyar Úszó Szövetség hivatalos honlapjának. A 200 méteres női mellúszás előfutamaiból a délutáni középdöntőbe verekedte magát Békési Eszter, onnan pedig magabiztos versenyzéssel az ötödik helyen jutott tovább.

A magyar küldöttség két napot követően egy aranyéremmel és két ezüsttel büszkélkedhet. 200 méter pillangón kettős magyar siker született, Berecz Blanka és Fábián Fanni zárt az első két helyen. A nyitónapon Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett második.

200 méter hát: 6. Szabó-Feltóthy Eszter 2:12.54

4x100 méter gyors mixed-váltó: 7. Magyarország 3:38.87 (Ulrich Botond, Pap Bálint, Szőke Zita, Fábián Fanni).