Spanyol arany

Végig vezetve Spanyolország nyerte a kosárlabda viklágbajnokság döntőjét Argentína ellen. Az európai válogatott 95-75-re győzött. A bronérmet Franciaország szerezte meg

Birkózás - U-15 Eb: Osváth Nagy Noémi bronzérmes, Borosi döntős
2019-06-30 09:28:34
A lengyelországi Krakkóban Európa legjobb serdülő (U-15) korosztályú birkózói léptek szőnyegre. A három napos viadalon a magyar válogatottban két egri kapott lehetőséget. Az Egri Városi Sportiskolából a lányoknál Osváth Nagy Noémi, a fiúknál Borosi Henrik képviselte a magyar színeket. Gyöngy Attila vezetőedző előzetesen mindkét versenyzőjét éremesélyesnek tartotta. Az éremesélyt mindketten valóra váltották. Osváth Nagy Noémi akét olasz legyőzésével jutott az elődöntőbe, ahol alulmaradt az ukrán ellenfelével szemben. A bronzmeccsen a román Sere ellen két pontos hátrányban volt, de nagyszerű támadással 1.24 perccel a vége előtt tusolta a riválisát. Élete első kontinens bajnokságán a dobogó harmadik fokára állhatott a Gárdonyi Ciszterci Gimnázium diákja. A fiúknál Borosi Henrik a 85 kg-os súlycsoportban erőtől duzzadó, akciódús birkózással jutott a vasárnapi fináléba. A tavalyi bronz után, most már biztosan fényesebb érmet szerez az egri versenyző, aki a kötöttfogású fiúknál magyar válogatottból egyedül vívta ki a döntőbe jutást. A fináléban az orosz Nyikita Maniukhin ellenfél. A szabadfogású fiúk versenyében Darabos László révén egyetlen magyar érem (bronz) született. A lányoknál Elekes Enikő, Borsos Viktória aranyérmet nyert.