Karate: Halasztották a vb-t

Döntött a világszövetség, a dubai világbajnokságra 2021. november 16-21-én kerül majd sor. A jelenlegi helyzetben nem biztosítható a versenyzők és a szurkolók biztonsága. A 2022-es budapesti vb-t 2023-ra tolták.

Vízilabda – Nem jutott elődöntőbe a magyar válogatott
2019-06-21 17:49:40
Nem sikerült kiharcolnia a legjobb négy közé jutást Belgrádban a magyar férfi vízilabda válogatottnak. A szerb fővárosban zajló Világliga szuperdöntőn Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese Ausztráliával szemben maradt alul ötméteresekkel. Nagy lehetőséget szalasztott el nemzeti csapatunk, hiszen a meccs jelentős részében jobban játszott ellenfelénél. Mindez párosult eredménnyel is. Kiváló védekezésünk ellenszerét nehezen találta Ausztrália, és szerencsére elől is jöttek a gólok. 5-1-re vezettünk a találkozó felénél, joggal álmodoztunk még ekkor az elődöntőről. Az ausztrálok a szünetben kapust cseréltek, és lőttek is két gólt, ám mielőtt nagyon belelkesedtek volna Youngerék, Bátori büntetőből visszaállította a háromgólos különbséget. A negyed végén még lőttek egy gólt a kengurusok, 4-2-re hozták a szakaszt, ám ezzel együtt is 7-5-re mi álltunk jobban a befejező felvonás előtt. A végjátékot Roach gólja nyitotta, ám Märcz időkérése és Nagy Ádám becsúszó lövése nyugtatta a kedélyeket (8–6). Csakhogy Richard Campbell találatát társa, Roach gólja követte, így négy perccel a vége előtt minden kezdődhetett elölről, sőt Bedő Krisztián kipontozódása után Campbell lövése (1-0 után először) ismét ausztrál vezetést eredményezett. A nagyot játszó Jansik egyenlített, de a következő támadásból jött az újabb ausztrál fór és egy Joseph Kayes találat. 10-9-es ausztrál előnynél mi vezethettük az utolsó támadást. Kiharcoltunk egy fórt, a kiválóan játszó Pásztor pedig döntetlenre mentette a meccset. Az ötméteresek során bár Kardos Gergely fogta Younger kísérletét, később két magyar lövés is kimaradt, így Ausztrália jutott be a négy közé, a mieinkre pedig Kanada vár az 5–8. helyért.

Világliga-szuperdöntő
Belgrád, negyeddöntő
Magyarország - Ausztrália 10-10 (2-1, 3-0, 2-4, 3-5) – ötméteresekkel 5-6

Játékvezetők: Margeta (szlovén), Peris (horvát)
Magyarország: Kardos - Bátori 3, JANSIK D. 2, Kovács Gergő, Német T., Kállay, Erdélyi 1. Csere: Bisztritsányi (kapus), Bedő, Pásztor 2, Várnai, GÓR-NAGY 1, NAGY Á. 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Ausztrália: Dennerley – ROACH 2, Younger, CAMPBELL 3, KAYES 1, Howden 1, G. Ford. Csere: Hrysanthos (kapus), Putt 1, Lachlan, Edwards 1, A. FORD 1, Power. Szövetségi kapitány: Elvis Fatovic
Emberelőny/gól: 15/4 illetve 10/5
Kettős emberelőny/gól: 1/1 illetve -
Ötméteresek: - illetve 1/1
Kipontozódott: Kovács Gergő (24. p.), Lachland (27. p.), Bedő (29. p.), G. Ford (30. p), Várnai (31. p.), Jansik D. (32. p.)