Spanyol arany

Végig vezetve Spanyolország nyerte a kosárlabda viklágbajnokság döntőjét Argentína ellen. Az európai válogatott 95-75-re győzött. A bronérmet Franciaország szerezte meg

Kézilabda – Tizedik lett a DVTK-Eger, NB I-es maradt a Kövesd
2019-05-20 18:59:34
Befejeződött a férfi kézilabda NB I 2018/2019-es idénye. A DVTK-Eger fölényes diadallal zárta a szezont, hét góllal verte a Komlót a Kemény Ferenc Sportcsarnokban. A találkozó végén még nem volt biztos, hogy Tóth Edmond fiai megszerzik-e a tizedik pozíciót a bajnokságban, hiszen hátravolt egy Tatabánya – Budakalász párharc, amelynek eredménye helyezést befolyásoló tényező volt. A papírformának megfelelően a kalásziak pont nélkül maradtak, így az egriek bekerültek a pontvadászat legjobb tíz csapata közé. Összességében a viszontagságos évben ez sikerként könyvelhető el, az csak ráadás volt, hogy a Ligakupában elődöntőig jutott a társaság. Hogy a közeljövő mit hozhat, azt senki nem tudja, mindenesetre az elkövetkező hetek és hónapok mozgalmasak lesznek a klub életében. Jelentős változások előtt áll a játékoskeret, a pénteki bajnokit követően kilenc kézilabdázó búcsúzott el a lelkes egri közönségtől. A záróforduló talán legnagyobb kérdése volt, hogy a Vecsés mellett melyik csapat lesz a másik kieső. A Mezőkövesdnek meg kellett verni a Dabast hazai környezetben ahhoz, hogy az élvonalban maradhasson. Az MKC végül 25-23-ra nyert, így a Cegléd kényszerült búcsúzni a legmagasabb osztálytól. Megyénk másik reprezentánsa a HE-DO B.Braun Gyöngyös a hatodik helyen zárt.