Vizes vb: Rasovszky arany

Rasovszky Kristóf győzött a nyílt vízi úszás öt kilométeres számában a dél-koreai vizes vb-n, ezzel Magyarország szerezte meg a kvangdzsui esemény első aranyérmét. Rasovszky az utolsó kilométeren faképnél hagyta a mezőnyt Bővebben itt...

Kézilabda – Remek zárás, közel a tizedik hely
2019-05-18 10:51:06
Nagyszerű játékkal és szép győzelemmel búcsúztatta a 2018/2019-es idényt a DVTK-Eger férfi kézilabda csapata. Az NB I utolsó fordulójában Tóth Edmond legénysége 36-29-re diadalmaskodott a Kemény Ferenc Sportcsarnokban a Komló felett. Az Eger kilenc búcsúzó játékosa, valamint az érsekkerti létesítményt ismét megtöltő szurkolótábora számára marad emlékezetes a szezonzáró. A házigazda végig motiváltabb volt ellenfelénél, amely minden bizonnyal nyolcadik hely megszilárdítását tűzhette ki célként. Az első negyedóra végéig tudott egyenrangú partnere lenni együttesünknek a vendégcsapat. 10-10-et követően mi hatszor is betaláltunk, ezalatt a Komló mindössze egyszer volt eredményes. Szünet előtt még közelebb férkőzött hozzánk ellenfelünk, azonban fordulás után egy 8-2-es etappal szertefoszlattuk reményeiket. A hajrát már tízgólos előnnyel kezdte a DVTK-Eger. A vége nagyon magabiztos hétgólos siker lett, méltán ünnepelték a szurkolók a lefújást követően a kedvenceket. Gregor Lorger, Rolandas Bernatonis, Dobó Zsolt, Repóth Dániel, Takács Bence, Hegedűs Márk, Bajorhegyi Ádám, Szepesi István és Vaskó Péter utoljára szerepelt az egri csapatban. Győzelmével a DVTK-Eger feljött a tizedik helyre a tabellán. Ahhoz, hogy ezt megtartsuk, a Tatabányának le kell győzni otthon a Budakalászt. Erre az erőviszonyok ismeretében jó esély kínálkozik.

NB I. 26. forduló
DVTK-Eger – Sport36-Komló 36-29 (20-17)

Kemény Ferenc Sportcsarnok 600 néző. Játékvezetők: Bìró Á., Kiss O.
DVTK-Eger: Lorger – LEZÁK 4 (1), RÉDEI 6, HEGEDÜS M. 6, KISS G., BERNATONIS 4, SZEPESI I. 6. Csere: REPÓTH (kapus), Takács 3 (1), Füzi 3, Bajorhegyi, SCHMID 2, Vaskó 2. Edző: Tóth Edmond.
Komló: Durdevics – Szkokán 3, OBRADOVIC 5, Sunajko 4, Grünfelder 1, Jerkovic 3, Markovics 5 (2). Csere: Selymes, Szabó (kapusok), Petricevics 4, Katzirz, Balázs S., Manojlovity 1, Gajdos, Gebhardt 2, Wéber 1. Edző: Kilvinger Bálint.
Hétméteresek: 4/2 illetve 2/2
Kiállítások: 2 perc illetve 8 perc
Az eredmény alakulása: 6. perc: 6–4, 12. p.: 9–9, 18. p.: 14–10, 24. p.: 17–12, 36. p.: 23–18, 42. p.: 26–22, 48. p.: 30–23, 54. p.: 33–24.

Nyilatkozatok:

Tóth Edmond:

– Ezúttal is nagyon sokat segített a közönségünk. Igyekeztünk úgy befejezni a bajnokságot, hogy a nehézségek ellenére szép élménnyel engedjük el a távozókat. Élveztük a játékot.

Kilvinger Bálint:
– Fájó kimondani, de az Eger jobban akarta a győzelmet. Nem voltunk elég koncentráltak, s ezt kihasználták. Ahogy egész tavasszal, úgy ezúttal sem ment a játék.

FOTÓ: Lénárt Márton