Puskás Arena nyitány

November 15-én este az Uruguay elleni felkészülési mérkőzéssel hivatalosan is megnyitja kapuit az új nemzeti stadion, a Puskás Aréna. A találkozó Gera Zoltán búcsúmeccse lesz.

Kézilabda – Visszavárják az Eszterházy SC-t az élvonalba
2019-05-16 01:18:27
Befejeződött a 2018/2019-es idény a női kézilabda honi élvonalában az Eszterházy SC számára. Az egri egyetemisták utolsó mérkőzésükön 39-16-ra maradtak alul a bajnoki ezüstérmes FTC-Rail Cargo Hungaria otthonában. A Fradi trénere Elek Gábor nem nevezte be a meccsre Kovacsics Anikót és Háfra Noémit, ugyanakkor november óta először ott volt a keretben a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes holland beálló, Danick Snelder. A Fradi-tábor nagyszerű hangulatot teremtett, a kedvencek pedig esélyeshez méltóan játszottak. A 12. percben, 7-2-es FTC vezetésnél Debre Viktor időt kért, de nem sikerült megállítani a hazai rohamokat. A félidőben 16-8 volt az állás. Fordulás után tovább nőtt a Fradi előnye, végül a jóval nagyobb esélyekkel rendelkező zöld-fehér lányok huszonhárom góllal diadalmaskodtak. Az Eszterházy SC lelkesen küzdött a túlerővel szemben, semmi meglepő nincs a kimenetelben. A mérkőzés végén a jövőre már Siófokon védő Szikora Melinda könnyezve vette át a mezőny legjobbjának járó díjat, de Nerea Pena sem tudta visszafojtani az érzelmeit. Rajtuk kívül további négy játékos búcsúzott a Fraditól. A sajtótájékoztatón a Ferencváros edzője elmondta: őszintén várják vissza az Eszterházy SC-t a legjobbak közé. Az egriek a bajnokság végére öt pontot szereztek, ám ez természetesen kevésnek bizonyult ahhoz, hogy megkapaszkodjanak az első osztályban.

Női kézilabda NB I., 26. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - Eszterházy SC 39-16 (16-8)

Elek Gyula Aréna 1100 néző. Játékvezetők: Sándor L., Szikszay
FTC: SZIKORA – Faluvégi 4, KLUJBER 8 (2), Pásztor N., Klikovac, Klivinyi 4, Schatzl Nadine 4. Csere: Horváth D., Farkas K. 2 (2), Márton 1, LUKÁCS V. 5, Snelder 2, Pena 4, TÓTH N. 5. Edző: Elek Gábor
Eszterházy SC: Győrffy – Bocsi 1, Iván 2, Brettner 4, SÁRI 6 (2), Pados 1, Buzsáki 1. Csere: Leiner (kapus), Bernát 1, Dohány, Csomós, Sepsi, Hanczvikkel, Borbély. Edző: Debre Viktor
Hétméteresek: 5/4 illetve 2/2
Kiállítások: 6 perc illetve 14 perc
Az eredmény alakulása: 12. perc: 7–2. 24. p.: 13–6. 32. p.: 18–8. 42. p.: 26–12. 54. p.: 34–14

Nyilatkozatok:

Elek Gábor:

– Pokoli nehéz bajnoki évnek értünk a végére, az ezüstérmet csodálatos közönségünknek ajánlom.