Vizes vb: Rasovszky arany

Rasovszky Kristóf győzött a nyílt vízi úszás öt kilométeres számában a dél-koreai vizes vb-n, ezzel Magyarország szerezte meg a kvangdzsui esemény első aranyérmét. Rasovszky az utolsó kilométeren faképnél hagyta a mezőnyt Bővebben itt...

Birkózás - Borosi arany, Csomós ezüstérmes a serdülő Ob-n
2019-05-14 10:16:03
Második alkalommal került megrendezésre a Filus Sándor emlékverseny, amely idén a serdülő korosztály kötöttfogású országos bajnoksága volt Soltvadkerten. A viadalon 11 súlycsoportban 151 birkózópalánta próbált szerencsét. A legeredményesebb szakosztály az Esztergom lett. Közel 50 egyesület képviseltette magát a 2019. évi serdülő kötöttfogású országos bajnokságon, melyen 11 bajnoki címért küzdöttek a fiatalok. Az aranyérmek 7 szakosztályba kerültek, miután duplázott az Esztergom, a Diósgyőr, az ESMTK és a Kertváros is, valamint egy-egy első helyezettje lett a Vassanak, a Püspökladánynak és az Egernek. A csapatpontverseny igencsak szoros csatát hozott, végül a négy érmet és egy ötödik helyezést bezsebelő Esztergomi BSE alakulata érdemelte ki. Az Egri Városi Sportiskola színeiben Borosi Jenrik a megszokottnál egy súlycsoporttal feljebb a +85 kg-sosoknál versenyzett és itt is megszerezte az aranyérmet. Serdülő kf.OB,Borosi Henrik saját súlycsoportjánál egy súlycsoporttal feljebb birkózva,vagyis + 85 kg-ban is magyar bajnoki címet szerzett. Csomós János élete legösszeszedettebb birkózásával az 52 kg-ban beverekedte magát a döntőbe.Ott ugyan megállította az ESMTK-s Takács,de ezüst érme is óriási eredmény.