Vizes vb: Rasovszky arany

Rasovszky Kristóf győzött a nyílt vízi úszás öt kilométeres számában a dél-koreai vizes vb-n, ezzel Magyarország szerezte meg a kvangdzsui esemény első aranyérmét. Rasovszky az utolsó kilométeren faképnél hagyta a mezőnyt Bővebben itt...

Úszás - Békési Eszter egyéni csúccsal a második helyen
2019-05-12 18:47:54
A Duna Arénában megrendezett 3.9 millió dollár összdíjazású Bajnokok Sorozatában egy-egy számban csak négyen versenyeznek egymással. A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA a legjobbakat, többek között olimpiai bajnokokat, világbajnokokat, ranglistavezetőket hív meg. A számok győztesei 10 ezer dollárt kapnak, a második helyezettek 8000, a harmadikok 6000 ezer, a negyedikek 5000 dollárt vihetnek haza, míg egy esetleges világcsúcs további 20 ezer dollárt ér. A sorozat három állomásból áll. Április végén a kínai Kanton városában rajtolt, majd az elmúlt hétvégén Budapest volt a házigazda. Május 31-én és június 1-jén az egyesült államokbeli Indianapolis következik. Az Egri Úszó Klub színeiben a 200 méteres mellúszásban az ötszörös világ- és hétszeres Európa-bajnok orosz Julia Jefimova társaságában Békési Eszter, egy 17 esztendős egri leányka is rajtköre állhatott, aki az áprilisi országos bajnokságon a 100-on és a 200-on is aranyérmet érdemelt ki. Kovács Ottó edző tanítványa élete eddigi legrangosabb felnőtt versenyén meghálálta a válogatók bizalmát és Jefimova mögött másodikként csapott célba, ráadásul 2:27.54-es idejével több mint egy másodpercet javított az egyéni legjobbján.

„Nagyon szerettem volna megdönteni a legjobb időmet, noha erre nem készültünk most külön. Fantasztikus ilyen közönség előtt úszni – mondta a célba érést követően Békési Eszter-

A szombati első napon két magyar győzelem született. Késely Ajna 400 méter gyorson 4:05.92 perces idővel diadalmaskodott, majd Milák Kristóf 200 méter pillangón 1:53.64 peres kiváló eredménnyel utasította maga mögé az „ötcsillagos" mezőnyt. A Honvéd 19 éves versenyzője pályafutása során először küzdött meg a Londonban olimpiai bajnok Chad le Clos-val, mellettük pedig a szám korábbi világbajnoka, Cseh László és a japán Szakai Maszato indult. Milák nem illetődött meg, óriási fölénnyel győzött.

ÚSZÁS BAJNOKOK SOROZATA, BUDAPEST (a győztesek)