Vizes vb: Rasovszky arany

Rasovszky Kristóf győzött a nyílt vízi úszás öt kilométeres számában a dél-koreai vizes vb-n, ezzel Magyarország szerezte meg a kvangdzsui esemény első aranyérmét. Rasovszky az utolsó kilométeren faképnél hagyta a mezőnyt Bővebben itt...

Kézilabda – Igyekeztünk, de alulmaradtunk
2019-05-12 07:10:30
32-25 arányú vereséget szenvedett a DVTK-Eger férfi kézilabda csapata az NB I 25., egyben utolsó előtti fordulójában a Balatonfüred vendégeként. Az egriek úgy léptek pályára jóval nagyobb esélyekkel bíró ellenfele otthonában, hogy a Cegléd előző napi vereségével véglegessé vált bennmaradásuk. A szövetségi kapitány Csoknyai István által irányított fürediek győzelemre hajtottak, számukra a siker a negyedik hely bebiztosítását jelenthette, és végül jelentette is. Végig a BKSE akarata érvényesült a találkozón. Már a meccs kezdeti szakaszában tekintélyes előnyt harcoltak ki Topicék. 8-2-re, majd 10-4-re is elhúzott a házigazda, utóbbi eredménynél még negyedóra sem telt el a mérkőzésből. Ez alapjaiban határozta meg a további történéseket. Igyekezett ugyan Tóth Edmond legénysége, de a felhalmozott hátrány miatt tisztes távolságból követte a riválist. A szünetben hét, a harminckilencedik percben pedig már tizenegy találat volt a különbség. A hajrára sikerült közelebbre férkőznünk, köszönhetően Repóth jó védéseinek, de a differencia így is jelentős maradt. Füzi és Rédei jó teljesítménye is kevésnek bizonyult. Győzött a jobb csapat még ilyen arányban is, ehhez kétség sem férhetett. A DVTK-Eger ebben az összetételben utolsó utazásán vett részt. A nyáron jelentős személyi változások lesznek, a balatonfüredi túra pedig a záró idegenbeli párharca volt az együttesnek. A szezont hazai környezetben a Komló ellen fejezik be férfi kézilabdázóink.

Férfi kézilabda NB I., 25. forduló
Balatonfüredi KSE – DVTK-Eger 32-25 (20-13)

Balatonfüred 500 néző. Játékvezetők: Fekete T., Tóth D.
BKSE: Fazekas – Déber 2, Kemény 1, TOPIC 10, UELINGTON 1, Szita 2, BÓKA 5. Csere: Bősz (kapus), Határ, Németh B. 3, Orbán, SZÖLLŐSI B. 4, Szemjonov 1, MÁTHÉ 3 (1). Edző: Csoknyai István
DVTK-Eger: Lorger – Vaskó 1, RÉDEI 7, Bernatonis 1, Hegedűs 3, TAKÁCS B. 4 (2), Szepesi 3 (1). Csere: REPÓTH (kapus), Kiss G., FÜZI 5, Bajorhegyi, Tóth R., Dobó, Schmid 1. Edző: Tóth Edmond
Hétméteresek: 2/1 illetve 4/3
Kiállítások: 6 perc illetve 4 perc
Az eredmény alakulása. 7. perc: 8–2. 13. p.: 10–5. 21. p.: 15–8. 26. p.: 16–11. 34. p.: 23–13. 43. p.: 26–17. 50. p.: 27–20. 56. p.: 30–24

Nyilatkozatok:

Csoknyai István:

– Ismét sok gólt lőttünk, és felszabadultan játszottunk. Csapatomat csak dicsérni tudom a bajnoki negyedik helyezésért.