Puskás Arena nyitány

November 15-én este az Uruguay elleni felkészülési mérkőzéssel hivatalosan is megnyitja kapuit az új nemzeti stadion, a Puskás Aréna. A találkozó Gera Zoltán búcsúmeccse lesz.

Kézilabda – Közel voltunk a meglepetéshez, elfáradtunk a végére
2019-04-28 03:01:02
31-27-es vereséget szenvedett Csurgón a DVTK-Eger férfi kézilabda csapata a NB I. 23. fordulójának szombati mérkőzésén. A két gárda rövid időn belül másodszor csapott össze, ugyanis a Ligakupa szerdai elődöntőjén már járt a somogyi városban Tóth Edmond legénysége. A bennmaradást a Cegléd legutóbbi legyőzésével nagy valószínűséggel bebiztosította csapatunk, így azt is megtehettük, hogy Bajorhegyi Ádám, Rolandas Bernatonis, Dobó Zsolt, Gregor Lorger, Rédei István és Szepesi István nélkül utazzunk el a magyar bajnokság ötödik helyezettjének otthonába. A Csurgó kerete a szerdai összecsapáshoz képest acélosabb lett, itt ugyanis már valamennyi idegenlégiósát pályára küldhette Bencze József tréner. Mindez nem látszódott, mindenfajta különbséget eltüntetett az esélytelenebb Eger. A házigazdák az ötödik percben találtak először kapunkba. A felszabadultabban kézilabdázó egriek meglepetésre uralták a meccset. A játékrész derekán három lőtt gólnál tartott a Csurgó, mi azonban ekkor már nyolc találatnál jártunk. A félidei hajrára valamelyest kiegyenesedett a hazai együttes, de a szünetben így is 15-13-ra vezettünk. Fordulást követően sem kapta el a fonalat a Csurgó, ez pedig mindenképpen a mieink dicséretére vált. Ismét megléptünk négy góllal, a végjátékra azonban elfáradtunk. Tíz perccel a vége előtt előbb Hanusz gólja után egyenlített ellenfelünk, majd zsinórban újabb négy gólt szerezve máris 28-24 állt az eredményjelzőn. Innen már nem volt visszaút az Egernek, rutinból lehozta a hajrát a Csurgó. Örömteli, hogy Moscoso Péter Carlos NB I-es mérkőzésen először kapott bizonyítási lehetőséget kapunkban. Közel voltunk egy rendkívüli meglepetéshez, de a mutatott játék és a helytállás – így tartalékos összeállításban is – megsüvegelendő.

Férfi kézilabda NB I., 23. forduló
Csurgói KK – DVTK-Eger 31-27 (13-15)

Csurgó 600 néző. Játékvezetők: Réti T., Szedmák
Csurgó: ZAPONSEK 1 – Vasics 2, Asztrasapkin 4, Hadziomerovic 3, Oslak 1, Nagy Sz. 4, Kovacevic 5. Csere: Füstös (kapus), Varjú, Hanusz 2, Toszkics 2, CEHTE 3, Szeitl 1, Pavlovics, Kerkovits 3 (3), Farkas T. Edző: Bencze József
DVTK-Eger: Repóth – MOLNÁR B. 9 (4), Schmid 2, Kiss G., Hegedűs 3, Füzi 1, Lezák 3 (2). Csere: Moscoso (kapus), Vaskó 2, Szepesi, TÓTH R. 3, Takács 4. Edző: Tóth Edmond
Hétméteresek: 5/3 illetve 7/6
Kiállítások: 12 perc illetve 12 perc
Az eredmény alakulása: 13. perc: 3–8. 21. p.: 7–11. 41. p.: 17–21. 55. p.: 28–24

Nyilatkozatok:

Bencze József:

– Szégyenteljes játékot játszottunk az ötvenedik percig, addig csak futottunk az eredmény után. Az utolsó tíz percben a rutinunk döntött. A legnagyobb pozitívum a két pont megszerzése volt.

Tóth Edmond:
– Felszabadultan játszottunk, nem volt rajtunk tét. A végére sajnos elfáradtunk. Nagyon örülök a játékunknak.