Szeged a kupagyőztes!

Trónfosztás. A Mol-Pick Szeged 28–27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni döntőjében. A Szeged 11 év után újra kupagyőztes lett.

Labdarúgás – Háromgólos egri vereség Szolnokon
2019-04-15 08:15:29
Újabb vereséget szenvedett el az Eger SE a labdarúgó NB III keleti-csoportjában. A 23. forduló vasárnapi mérkőzésén Vitányi László gárdája 3-0-ra maradt alul a Szolnok vendégeként. A bajnoki címért harcoló – az elmúlt héten edzőváltáson átesett – házigazda már az első percben megszerezte a vezetést. A korai találat nagyméretékben befolyásolta a találkozó menetét. Enyhe hazai mezőnyfölény jellemezte a párharcot. A félidő előtt demoralizáló találatot kaptunk, Laczkó volt eredményes. 2-0 után voltak lehetőségei az ESE-nek, azonban ezeket kihasználatlanul hagyta. A kegyelemdöfést a gólkirályi címért harcoló Simon Attila adta meg a hetvennegyedik percben. Játékban nem volt alárendelt szerepben az Eger, a gólkülönbség kicsit talán túlzott is. A hátralévő fordulók nem lesznek izgalommentesek, zsinórban elszenvedett negyedik vereségünket követően vasárnap a DVTK II érkezik a Szentmarjay Tibor Városi Stadionba. Megyénk másik NB III-as reprezentánsának a Gyöngyösi AK-nak jóval nehezebb a helyzete. Török János fiai az ESMTK otthonában kaptak ki szintén 3-0-ra, így a zöld-fehéreket erősen megcsapta a kiesés szele.

NB III., keleti-csoport, 23. forduló
Szolnoki MÁV – Eger SE 3-0 (2-0)

Szolnoki Tiszaligeti Stadion 300 néző. Játékvezetők: Borbás B. (Skover P., Bereczki B.)
Szolnok: Molnár F. – Tóth B. (Karacs, 58.), Annus (Kotula M., 84.), Szabó R., Papp, Nagy O., Földi, Horgosi, Tisza, Simon A., Laczkó (Nádházi, 77.). Edző: Csábi József.
Eger SE: Tajti - Mikolka, Titkó, Lőrincz, Debreceni, Dáné, Galambosi (Halász D., 84.), Antal Zs., Gresó, Busai (Árvai, 63.), Benke (Molnár A., 74.). Edző: Vitányi László
Gólszerzők: Horgosi (1.), Laczkó (45.), Simon A. (74.)

Vitányi László az egerse.com-nak:
- Minden adva volt egy jó derbihez. Kiváló körülmények, jó idő, sok néző és remek pálya. Megvoltam győződve, hogy van keresnivalónk, egész héten benne volt a levegőben, hogy meglepetést okozhatunk. Ez az első percben szinte meg is dőlt. Amikor pedig lehetőségünk lett volna felzárkózni, akkor nem éltünk a lehetőségekkel. Megérdemelt hazai siker történt, én pedig több minden miatt is nagyon csalódott vagyok...

A játéknap további eredményei, tabella itt...

Fotó: Lénárt Márton - honlap itt...