Szeged a kupagyőztes!

Trónfosztás. A Mol-Pick Szeged 28–27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni döntőjében. A Szeged 11 év után újra kupagyőztes lett.

Kézilabda – Sima váci siker Egerben
2019-04-15 07:27:55
Elszenvedte szezonbeli huszadik vereségét az Eszterházy SC női kézilabda csapata az NB I-ben. Az egri egyetemisták 34-21 arányban maradtak alul GVM Europe Vác együttesével szemben hazai környezetben. A Leányka úti Eszterházy-csarnokban közel háromszáz néző tekintette meg az összecsapást, amelyen egészen jól kezdtek Debre Viktor edző tanítványai. Az első húsz perc kiegyenlített csatát hozott, a felek felváltva birtokoltak minimális előnyt. A felvonás végén egyértelműen fölénybe kerültek a negyedik helyért harcoló – ezáltal jóval nagyobb esélyekkel bíró – váciak. Barbara Arenhart lehúzta a rolót szünetre nyolc góllal megléptek a látogatók. Nem sokkal a térfélcserét követően kialakult a kétszámjegyű differencia. A lényegesen jobb játékerőt felvonultató rivális megerőltetés nélkül tartotta – sőt egy picit növelte is – előnyét. Örömteli, hogy az Eszterházy SC soraiban két tizenhét éves fiatal, nevezetesen Csomós Anna és Dohány Hanna növelhette élvonalban lejátszott meccsei számát.

Női kézilabda NB I., 21. forduló
Eszterházy SC - GVM Europe Vác 21-34 (12-20)

Eszterházy-csarnok 250 néző. Játékvezetők: Őri E., Pozdena E.
Eszterházy SC: Győrffy – Iván E. 3, Bocsi 1, Hanczvikkel 1, Pados 4, BUZSÁKI 4, Sári 4 (3). Cserék: Leiner – Juhász R. 1, Bernát D., Sallai 1, Dohány V., Brettner 2, Csomós A., Sepsi. Edző: Debre Viktor.
Vác: ARENHART – Jovetics 3, HÁMORI 4, LAKATOS R. 6 (2), Pappné Szamoránszky 3, KÁCSOR 8, Radosavljevics 3. Cserék: Bukovszky – Szabó K. 1, Paróczy 2, Szondi 1, De Souza 2 (2), Diószegi 1. Edző: Szilágyi Zoltán.
Hétméteresek: 4/3 illetve 5/4
Kiállítások: 10 perc illetve 2 perc
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-3, 12. p.: 6-7, 18. p.: 8-11, 24. p.: 11-16, 36. p.: 14-22, 42. p.: 14-28, 48. p.: 15-31, 54. p.: 18-32.

Nyilatkozatok:

Debre Viktor:
– Az első félidőt jól kezdtük, ezután a Vác ritmust váltott, és gyorsan eldöntötte a mérkőzést. Rengeteg technikai hibát vétettünk, főleg védekezésben maradtunk el az elvártaktól.

Szilágyi Zoltán:

– Rosszul kezdtünk, nem azon a sebességen, amit elterveztünk és az Eger ezt nagyon jól kihasználta. Amikor a védekezésünk feljavult, és tudtunk gyors gólokat szerezni, sikerült nagy előnyre szert tenni. A végén ismét sokat hibáztunk, ám ennek ellenére biztosan nyertük meg a találkozót.