Spanyol arany

Végig vezetve Spanyolország nyerte a kosárlabda viklágbajnokság döntőjét Argentína ellen. Az európai válogatott 95-75-re győzött. A bronérmet Franciaország szerezte meg

Amerikai foci - Elijah Fera vezérelte az egriek győzelmét a Tigers ellen
2019-04-11 09:38:43
Második mérkőzését is megnyerte az Egere Heroes csapata a Powerade Divízió I. osztályban. A nyíregyházi Városi Stadionban megrendezett találkozón 35-28-ra nyertek a hősök. Az amerikai légiós Elijah Fera szerezte az Eger összes touchdownját. A két győzelemmel álló hazaiakkal óriási csatát vívtak az egriek. az amerikai futó TD-jével szerezte meg a vezetést a Heroes (0-7). A második negyedben aztán összekapta magát a hazai gárda. Tóth Gábor és az elkapók vezérletével remekül haladt előre a Tigers. Habár az eső nem könnyítette meg az dolgukat. Tóth végül két futott touchdownnal megfordította az állást. Román Bálint pedig mindkét alkalommal jól helyettesítette Sviatkó Gábort (14-7). Az utolsó hatpontos már a félidő végén esett, nem sokkal utána viszont ismét Fera került a középpontba, aki nagy futásokkal hozta vissza a Hősöket, sőt TD-t is szerzett (14-13).

A harmadik negyed is izgalmasra sikeredett. A vendáglátók, hamar touchdownt szereztek Román Dávid 25 yardos elkapásával, melyre jött a válasz ismét Ferától, aki ezúttal egy TD-vel és egy kétpontossal egalizált is (21-21). Azonban ezt a játékrészt is pontelőnnyel zárta a szabolcsi gárda, megint csak Román Dávid elkapásának köszönhetően (28-21). Az utolsó játékrészre fordulva már az indulatok is forrtak, ami kemény, olykor-olykor indulatos játékot is eredményezett. A Spisák Erik-Elijah Fera futó tandem remekül vitte előre a Heroes-t. Utóbbi újabb TD-jével, majd kétpontosával fordítottak a vendégek (28-29). Ám hiába igyekezett válaszolni a remekül támadó Tigers, nem tudott félpályánál negyedikre sikeres first downt összehozni. Ezt pedig kihasználta az Eger, Fera ötödik touchdownjával növelték előnyüket a kétperces figyelmeztetésen belül. A kétpontos sikertelen volt, így a hazaiak még megpróbálhattak válaszolni. Erre egy percük volt. Azonban a végén Dashon Bernard Ellison interceptionje eldöntött mindent, így a Heroes egy értékes 35-28-as győzelemmel utazhatott haza a Nyíregyháza Városi Stadionból. Az Eger Heroes a Wolwes II. elleni sikert követően megőrizte veretlenségét. A 3. fordulóban április 27-én a Felsővárosi Sporttelepen fogadja a Budapest Titans együttesét.

Powerade Divízió I.
Nyíregyháza Tigers-Eger Heroes 28-35 (0-7, 14-6, 14-8, 0-14)

Pontszerzők: Tóth Gábor, Román Dávid 2-2 TD, Román Bálint 4 XP, illetve Elijah Fera 5 TD és 2 PAT, Jokhel Erhard 1 XP.

Forrás: mafsz.hu