Fradi vereség

Rosszul indult. Már az 1. percben vezetett a vendégcsapat. A magyar bajnok Ferencváros meglepetésre 3–0-ra kikapott hazai pályán a bolgár Ludogorectől az Európa-liga H-csoportjának 2. fordulójában.

Kézilabda – NB I-es játékkal kapott ki az Eszterházy SC
2019-03-10 02:23:43
Tisztes vereséget szenvedett az Eszterházy SC női kézilabda csapata az NB I 17. fordulójának szombati mérkőzésén. Az egri egyetemistákat az Alba Fehérvár KC 27-23-ra győzte le a Leányka úti csarnokban. A két szurkolótábornak köszönhetően végig kiváló volt a hangulat, az pedig, hogy a végeredmény szoros lett, mindenképpen Debre Viktor együttesét dicséri. A fehérváriak ősszel nagy zakót szabtak az Eszterházy SC-re, ha visszavágni nem is sikerült, de színvonalas jó mérkőzést sikerült játszanunk a pontvadászat hatodik helyezettjével. A várakozásoknak megfelelően végig az Alba vezetett, mi pedig szorgalmasan futottunk az eredmény után. Az első felvonásban volt egy kiváló periódusunk, amikor 7-1-es etapot produkáltunk, ekkor volt nálunk először és utoljára az előny (11-10). Deli Rita edző időkérése rendezte a vendégek sorait, a félidőben már három góllal ők voltak jobbak. Fordulás után a Fehérvár brazil világbajnokát Nascimentot nehezen tudtuk semlegesíteni, ennek ellenére nem tudott meglépni ellenfelünk. Meglepetésre nem volt képes az Eszterházy SC, azonban NB I-es produkcióval rukkolt elő, ezért pedig jár a kalapemelés lányainknak.

Női NB I., 17. forduló
Eszterházy SC – Alba Fehérvár KC 23-27 (12-15)

Eszterházy-csarnok, 280 néző. Játékvezetők: Asztalos B., Bárkányi G.
Eszterházy SC: Győrffy – IVÁN E. 4, Bocsi, Hanczvikkel, KOBELA 4, Buzsáki 3, Sári 6 (1). Cserék: Leiner – Sallai, Pados 3, Brettner 2, Borbély 1. Edző: Debre Viktor.
Alba Fehérvár KC: Mistina – NASCIMENTO 10 (5), Boldizsár B. 2, Temes, Zsilinszkajtye 2, Mendy 6, Szarka 1. Cserék: GYÖRKÖS – Májer K. 1, Gorsenyina 2, Utasi L., Sztankovics, Rózsás 1, VARGA E. 2, Tornóczky. Edző: Deli Rita.
Hétméteresek: 1/1 illetve 5/5
Kiállítások: 10 perc illetve 8 perc
Piros lap: Kobela (47.)
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-4, 12. p.: 4-8, 18. p.: 8-9, 24. p.: 11-14, 36. p.: 14-18, 42. p.: 17-21, 48. p.: 17-24, 54. p.: 20-25.

Nyilatkozatok:

Debre Viktor:

– A csapat hozzáállása megfelelő volt. Küzdöttünk, hajtottunk, motiváltan játszottunk, de meg kellett hajolnunk ellenfelünk nagyobb tudása előtt. Első számú irányítónk, Petrovics Gerda hiányát nem egyszerű kezelni, több alternatívával próbálkoztunk, egyelőre ennyi sikerült.

Deli Rita:
– Küzdelmes találkozón szereztük meg a két pontot, ami az elsődleges cél volt. Nem játszottunk szép kézilabdát, főleg a támadójátékunk akadozott. Nagyon érződött, hogy három hete nem volt tétmérkőzésünk.