Kézilabda – Ligakupa: elődöntőbe jutott a DVTK-Eger
2019-03-06 20:16:30
Továbbjutott a DVTK-Eger férfi kézilabda csapata a Ligakupában, miután a negyeddöntőben lejátszott két mérkőzés alapján jobbnak bizonyult a Balatonfürednél. A február 15-én lebonyolított egri kilencgólos diadalt követően a szerdai visszavágón sikerült megőrizni az előnyünkből három találatot. A Balatonfüred 31-25-re nyert hazai környezetben, ám Tóth Edmond legénysége 57-54-es összesítéssel jutott a legjobb négy közé. A léc időnként rezgett, de az egriek megoldották a feladatot. Az első játékrészben szinte semmi nem utalt arra, hogy gondjaink lehetnek később. Többször is vezettünk, ám az elrontott félidei hajrá miatt háromgólos hátrányba kerültünk a szünetre. Elveszítette a fonalat együttesünk fordulás után, egyre inkább nőtt a különbség. A legmélyebben az 53. percben voltunk, a házigazdák ekkor 28-20-ra vezettek, összesítésben tehát már csak minimális előnyt birtokoltunk. Megcsapta a kupabúcsú szele a DVTK-Egert, ekkor gyorsan kétszer is betalált. A Balatonfüred nem adta fel, két perccel a befejezés előtt még 30-23-nál is ijesztgetett, azonban közelebb ettől már nem kerültek hozzánk. A vége 31-25 lett oda, ám a lefújáskor mi voltunk boldogabbak. A DVTK-Eger mellett a Csurgó, a Vecsés és a B.Braun Gyöngyös jutott a sorozat elődöntőjébe.

Ligakupa, negyeddöntő, visszavágó
Balatonfüredi KSE - DVTK-Eger 31-25 (14-11)

Balatonfüred 200 néző. Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor
Balatonfüred: Bősz, Andó (kapusok), Kemény 7, Vajda, Bóka 2, Déber 2, Szöllősi O., Németh B. 3, Orbán, Kancel, Brandt, Szöllősi B. 4, Szita 7, Hornyák 6 (2). Edző: Csoknyai István.
DVTK-Eger: Repóth, Moscoso (kapusok), Molnár B. 7 (5), Kiss G., Szepesi I., Vaskó 3, Füzi, Lezák 3, Szepesi N., Tóth R., Rédei 5, Takács B. 6, Dobó Zs., Hegedüs M. 1, Schmid 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 5–6, 18. p.: 6–8, 24. p.: 11–9, 36. p.: 17–11, 42. p.: 20–15, 48. p.: 24–17, 54. p.: 27–19.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.

Az első mérkőzés eredménye 32-23 volt az Eger javára, így csapatunk 57-54-es összesítéssel jutott tovább.