Kaotikus futam

Hamilton győzelmét hozta a kaotikus Toszkán Nagydíj Valtteri Bottas és Alexander Albon előtt. A futamon összesen három állórajtot teljesített a mezőny, aminek Sebastian Vettel egyáltalán nem örült.

Kézilabda – Fradi-verés Egerben
2019-02-03 02:42:15
Fantasztikus győzelmet aratott a DVTK-Eger a Ferencváros ellen a férfi kézilabda NB I 14. fordulójának szombati mérkőzésén. A Kemény Ferenc Sportcsarnokban közel nyolcszáz néző előtt lejátszott összecsapást Tóth Edmond legénysége 26-24-re nyerte. A vendégeknél két olyan kézilabdázó – Schuch Timuzsin és Ancsin Gábor - is szerepelt, akik a közelmúltban a magyar válogatott tagjaként részt vettek a német-dán közös rendezésű világbajnokságon. Az egriek Ligakupa továbbjutással melegítettek a találkozóra. Lorger és Bernatonis is szerelést húzott, sőt a januárban átigazolt Schmid Péter is bemutatkozott. A jó hangulatú összecsapás jelentős részében a vendég zöld-fehérek voltak előnyben. A félidei hajrá jól sikerült a házigazdák számára, akik kétgólos vezetésre tettek szert harminc percet követően. Fordulás után visszaesett a mieink játéka. A Fradi egyenlített, sőt négy góllal meglépett. Szerencsére nem olyan fából faragták az egrieket, hogy megijedjenek. Váltottunk védekezésben, ezzel pedig alaposan összekuszáltuk a szálakat a riválisnál. A végjátékra ledolgoztuk a hátrányt, nyílttá tettük a párharcot. A fantasztikusan küzdő házigazda fölénybe került az utolsó percekre, és a maga javára fordította a találkozót. Rendkívül értékes pontokkal lett gazdagabb csapatunk, kijárt a taps és a gratuláció a piros-fehéreknek. A csapategység hozta meg a várva-várt sikert. A pályára lépő mezőnyjátékosok közül egyedül csak a védekezésben jeleskedő Kiss Gergő nem tudott csak a kapuba találni. Győzelmünkkel tisztes távolságba kerültünk a veszélyes zónától. Legközelebb február 12-én, kedden a Tatabánya otthonában vendégeskedik a DVTK-Eger.

Férfi NB I., 14. forduló
DVTK-Eger – Ferencvárosi TC 26-24 (13-11)

Kemény Ferenc Sportcsarnok 750 néző. Játékvezetők: Altmár K., Horváth M.
DVTK-Eger: Lorger – Lezák 3, Rédei 1, Takács B. 3 (2), HEGEDÜS M. 3, Dobó Zs. 3, Szepesi I. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), KISS G., Bernatonis 5, FÜZI 4, Schmid 1, Molnár B. 1. Edző: Tóth Edmond.
FTC: Mijatovics – Szakály 3 (1), Oláh T. 3, Schuch, Orjonikidze 5, Andjelics 1, PÁLOS 5. Csere: Zernovic (kapus), Tóth J. 1, Imre, Ancsin 5, Bali R. 1, Lukács. Edző: Horváth Attila.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/1.
Kiállìtások: 4, ill. 8 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2, 12. p.: 3-4, 18. p.: 5-7, 24. p.: 9-9, 36. p.: 16-16, 42. p.: 16-20, 48. p.: 20-21, 54. p.: 21-21

Nyilatkozatok:

Tóth Edmond:

– Az előzetes taktikai elképzelésekből kevés valósult meg. Rossz játékkal ugyan, de nagy szívvel győztünk. Ez talán értékesebb, mint jó játékkal simán nyerni.

Horváth Attila:
– Háromszor nyertük meg a mérkőzést, a végén mégis elbuktunk. Húsz technikai hibával nem lehet pontokat szerezni.