Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Sportelismerés - Év Heves Megyei Sportolója Díjakat adtak át
2019-01-25 19:48:22
Utah államban lőtt 578 méteres távíjász világcsúcs, az Exatlonban remeklő kick bokszos, Marakeshben bronzérmes bunyós, Gyöngyösön 51 csapat közül első sportiskolások. A méltatásokat hallgatva jogosan járt a taps pénteken az Év Heves Megyei Sportolója Díjátadó ünnepségen. A Heves Megye Közgyűlése decemberi zárt ülésén döntött aaz elismerésekről. A Megyeházán megtartott pénteki ünnepségen jutalmazták megyénk testnevelési és sporttevékenységében kimagasló érdemeket szerzett sportolókat. Az Egyéni kategóriában a távlövő íjász Prokaj Kiara és a teakwondo és full-contact kick-box versenyző, Rákóczi Renáta teljesítményét ismerték el. A sportcsapat kategóriában az Egri Városi Sportiskola (EVSI) junior ökölvívói vehették át a díjakat Szabó Róberttől, a Heves Megyei Közgyűlés elnökétől és dr. Bényi Szabolcs Tamás alelnöktől.

Díjazottak eredményei:
Prokaj Kiara, távlövő íjász

Az egri születésű, jelenleg másodéves orvostanhallgató Prokaj Kiara, többszörös világ- és Európa-bajnok, távlövészetben és céllövészetben is világcsúcsok büszke birtokosa. Mónus József tradicionális távlövő íjász tanítványa harmadik éve állandó résztvevője az Amerikai Egyesült Államok távlövő bajnokságának, ahol minden évben világcsúcsot állít fel valamelyik kategóriában. Legjobb eredménye 578 méter!

Rákóczi Renáta, teakwondo és full-contact kick-box
A hatvani Rákóczi Renáta 2018-ban történelmi sikert ért el. A norvégiai Profi Full-Contact Kick-Box Gálán a női szakágban először rendeztek tizenkét menetes mérkőzést, amelyen a full-contact szabályrendszerben legyőzte a hazaiak klasszisát, Kristin Vollstadtot. Rákóczi tizenegyszeres TKD magyar bajnok, háromszoros felnőtt TKD full-contact magyar bajnok, kétszeres felnőtt TKD Európa-bajnok. A sportoló jelenleg a Tv2 Exatlon című műsorának forgatásán vesz részt, így helyette edzője, Juhász Gábor, valamint édesanyja, Rákócziné Lózs Csilla vette át díjat.

Egri Városi Sportiskola junior ökölvívó csapata

A vezetőedzőként Dorkó Péter vezette EVSI junior csapata, megismételve a 2017-es elsőséget, korosztályban az év legeredményesebb együtteseként végzett 2018-ban is. Az országos bajnokságon ötvenegy klub közül bizonyult a legjobbnak. Botos Fruzsina, Balogh Martin, Szöllősy Áron arany-, míg Nagy Vivien, Ádám Viktória és Daru Krisztián ezüstérmet szerzett, Puporka Izsák pedig a hatodik helyen zárta a megmérettetést. Hét versenyzőből hat a döntőben szerepelt, a legjobb mérkőzés résztvevője díjat pedig a marakeshi Gymnasiaden bronzérmes Szöllősy Áron érdemelte ki. A junior korosztály versenyzői évek óta kiváló eredményeket érnek el.

FOTÓ: LÉNÁRT MÁRTON (lenartfoto.hu)