Kézilabda - Életre szóló élmény a világsztárok ellenében
2019-01-06 13:19:03
Zsúfolásig telt lelátók előtt fogadta az Eszterházy SC a BL győztes világklasszisokkal felálló Győri Audi ETO KC csapatát. A kezdődobást Hosnyánszky Norbert kétszeres olimpiai bajnok vízilabdás végezte el. A lehető legjobb csapatával és 150 fős szurkolótáborral megerősítve érkeztek a vendégek. Visszatért a csapatukba a sérüléséből felépült Tomori Zsuzsanna is. Nagyon jól kezdett az Eszterházy, 3-0-ra vezettek a bátran és jó ritmusban kézilabdázó egri lányok. 10-7-es hazai előnynél időt kért Danyi Gábor a vendégek mestere. A 24. percben először vezetett a győri együttes.. Az első játékrész 14-13-as ETO vezetéssel végződött. Fordulás után 16-16-után a papírformának megfelelően beindult az Audi-Eto és Grimsbö bravúrjaira építve lerohanták az egyetemistákat. A 35-20-as végeredmény végén mindkét gárda nagy tapsot kapott a közönségtől. A sportszerű hangulatú összecsapás végén közös fényképezkedés, autogram osztás következett, kiszolgálva a lelkes szurkolókat. A szimpatikusnak minősített egri csapat megmutatta erejét és amig erővel bírta megnehezítette a győztes dolgát. Hasonló játékkal a közvetlen riválisok ellen pontszerzésben is bizakodhat az Eszterházy. Szerdán a FTC érkezik a Kemény Ferenc Sportcsarnokba.
Óriási elismerés, hogy a mérkőzést követő sajtótájékoztatón a győriek norvég kapusa Kari Alvik Grimsbö így fogalmazott: - Fantasztikus közönség előtt, megtisztelve érzem magam, hogy itt lehettem. Az első félidőben szenvedtünk, de szerencsére a második játékrészben sikerült feljavítani a teljesítményünket, és megfelelő különbséget kialakítani a végére. Minden mérkőzést komolyan veszünk, minden mérkőzés fontos számunkra, úgyhogy örülünk ennek a két pontnak is.
Győrffy Alekszandra az Ezsterházy SC kapusa kiválóan teljesített at első félidőben: - Az egész csapatnak hatalmas élményt jelentett ez a mai nap. Nekünk jobban sikerült az első félidő, de nyilván teljesen más lelki tényezővel játszottunk, mint ellenfelünk, amely rangadóból érkezett hozzánk. Mi az örömszerzés és az élmény miatt játszottunk, és azt láttam a lányok arcán, hogy mindenkinél sikerült is.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ

ESZTERHÁZY SC–GYŐRI AUDI ETO KC 20–35 (13–14)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnpk 950 néző. V:: Marton Zsófia, Szabó Eszter..
ESZTERHÁZY SC: GYŐRFFY – BUZSÁKI 4, Hanczvikkel 2, Petrovics 1, SÁRI 6 (1), Kobela 2, Sallai 1. Csere: Leiner (kapus), Juhász R., Bocsi, Pados 3, Brettner, Borbély 1, Sepsi. Edző: Debre Viktor
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 4, Tomori, S. Oftedal 3, Brattset 3, A. Hansen 7, Puhalák 1. Csere: GRIMSBÖ (kapus), V. KRISTIANSEN 6, GROOT 6 (1), Pintea 1, Bódi 2, Afentaler, Fodor Cs. 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 12. p.: 8–6. 18. p.: 10–9. 24. p.: 11–11. 36. p.: 16–19. 42. p.: 16–22. 48. p.: 17–27. 54. p.: 18–32
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1 ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Debre Viktor:
– Számunkra óriási dolgot jelentett, hogy a mai napon itt volt a Győr, és egy ilyen csapat ellen játszhattunk. Ez egy örök emlék a csapatomnak, sőt, még nekem is, mert egyszer csak itt találtam magam az ETO ellen a kispadon, és egy félelmetesen jó dolog volt az egészKitűnő hangulatban, nagyszerű közönség előtt sikerült helytállni a győriekkel szemben. A második félidőre összeállt a vendégcsapat védekezése, keményen játszottak, és villámgyors támadójátékuk ellen tehetetlenek voltunk. Megtettünk mindent, amit lehetett, sőt talán egy kicsit túl is teljesítettük az elvártakat.
Danyi Gábor: - Szeretnék gratulálni az Egernek, mert nagyon szimpatikusan kézilabdázott, ez főleg az első félidőben mutatkozott meg az eredményben is.Az első félidőben a hazai együttes nagyon jól és felszabadultan kézilabdázott, mi pedig rendkívül gyengén. A második félidőben elfáradt az Eger, így könnyű gólokat tudtunk lőni, és sikerült gyors lerohanásokkal felőrölni a hazaiakat. Nagyon sok sikert kívánok az egrieknek, és remélem, jövőre is jöhetünk majd ide!