Hosszú_ arany, ezüst

Fantasztikus hajrá után jobb benyúlásával győzött a kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság 200 méteres pillangó döntőjében. 100 háton a második helyen zárt, hét századdal elmaradva Smoliga mögöttBővebben itt...

Vízilabda – Altatott a Brescia, aztán…
2018-12-06 14:06:44
Pont nélkül maradt a ZF-Eger férfi vízilabda csapata a Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában, miután hazai környezetben 11-8-ra kikapott az olasz Bresciától. A két hatpontos csapat ütközete a továbbjutás kiharcolásának szempontjából különös jelentőséggel bírt. Sajnos a győzelemmel járó három pontot Alessandro Bovo legénysége kapta, így a nyolcas döntős részvételért zajló küzdelemben lépéshátrányba kerültek a mieink. A rangadót megtisztelte jelenlétével Sike András olimpiai bajnok, és a budapesti vb-n aranyérmes Bácsi Péter vezetésével az Egerben edzőtáborozó magyar kötöttfogású birkózó válogatott. Mellettük a Mikulás és a krampuszok igyekezték tűzbe hozni a közönséget. Az első negyedben remek játékkal az egriek akarata érvényesült. Félidőre egyenlített az addig altató Brescia, igaz ehhez kellett egy elpuskázott Vlahopulosz ziccer, és egy kihagyott kettős emberelőny is. Az olasz bajnokságban a Pro Recco előtt vezető vendégek a harmadik negyed végén jutottak először vezetéshez. Jelentősen feljavult az olasz válogatott Del Lungo teljesítménye a kapuban. Elkészült erejével a ZF-Eger, ami nem csoda, hiszen a teljes keretből négyen is csak másodpercekre voltak benn a medencében. A lényegesen hosszabb kispad, és a rutin az olaszok mellett szólt. Hibáinkat könyörtelenül kihasználták a záró felvonásban, és történetük során először győzelemmel hagyták el a Bitskey-uszodát.
Az A-csoportban szereplő Ferencváros is alulmaradt a negyedik játéknapon, a friss európai Szuperkupa-győztes zöld-fehéreket a Barceloneta győzte le Budapesten. A Crvena Zvezda legyőzésével megszerezte első sikerét a Dinamo Moszkva, a Pro Recco pedig igazolta a papírformát a Steaua Bukarest ellen. A B-csoportban érdekelt Szolnok döntetlent játszott Berlinben a Spandau vendégeként.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 4. forduló
ZF-Eger - AN Brescia 8-11 (3-1, 2-4, 1-2, 2-4)

Bitskey-uszoda 1200 néző. Játékvezetők: Sztavridisz (görög), Putnikovics (szerb)
ZF-Eger: Csiszár - Rasovics 1, VLAHOPULOSZ 3, Murisics, Decker, Hosnyánszky, GYÁRFÁS 2. Cserék: Valics (kapus), AVRAMOVICS 2, Lukács, Sánta, Kürti, Biros B. Edző: Dabrowski Norbert.
AN Brescia: DEL LUNGO - M. JANOVICS 2, C. PRESCIUTTI 3, Muslim, Figlioli 2, GALLO 2, Bertoli. Cserék: RIZZO 2, Nora, N. Presciutti, Vukcsevics. Edző: Alessandro Bovo
Emberelőny/gól: 10/4 illetve 12/4
Kettős emberelőny/gól: 1/0 illetve 0
Kipontozódott: Bertoli (28.), N. Presciutti (31.) Guerrato (32.).

Nyilatkozatok:

Dabrowski Norbert:

- Végig teljes erőbedobással játszottunk. Sajnálom, hogy apró dolgokkal eldőlt a mérkőzés az olaszok javára. A Brescia a végén türelmes maradt, megvárták a száz-százalékos helyzeteket és kihasználták a hibáinkat. Szerintem nincs három gól a két csapat között. Az ellenfélnél a kispadon is válogatott játékosok ültek, akik a mérkőzés második felében beállva hozzá tudtak tenni a csapatjátékhoz. Bíztam benne, hogy képesek leszünk nyolc gólra, de ez sajnos nem volt elegendő a pontszerzéshez.

Alessandro Bovo:
- Váltakozó játékot mutatva sikerült nyerni egy erős Eger otthonában. Nagy öröm számomra, hogy több vereség után először sikerült győztesen elhagynunk a Bitskey-uszodát. Fordulatos, küzdelmes csatában értékes pontokat szereztünk az egyik riválisunk otthonában. A záró negyedben jó kapusteljesítmény és a hátrányos védekezés hozta meg a sikert.

A csoport további mérkőzésein:
Dinamo Moszkva - Crvena Zvezda 14-4 (2-0, 3-1, 5-2, 4-1)
G.:
Latipov, Nagajev, Kholod 3-3, Sepeljev 2, Kopcev, Pijetlovics, Liszunov, ill. Makszimovics, Vasics, Popovics, Radovics

Pro Recco - Steaua Bukarest 19-7 (3-3, 6-1, 5-0, 5-3)
G.:
Di Fulvio 4, Bukics 3, Molina, Aicardi, F. Filipovics, Kayes 2-2, Mandics, Echenique, Figari, Ivovics, ill. Gheorghe 4, Fulea, Derevjankin, Ghiban