Hosszú_ arany, ezüst

Fantasztikus hajrá után jobb benyúlásával győzött a kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság 200 méteres pillangó döntőjében. 100 háton a második helyen zárt, hét századdal elmaradva Smoliga mögöttBővebben itt...

Kézilabda – Nem volt előny a hazai pálya, búcsú a Magyar Kupától
2018-12-04 00:39:42
Úgy búcsúzott a Magyar Kupától a DVTK-Eger férfi kézilabda csapata, hogy nem kapott ki a sorozat 2018/2019-es kiírásában. A Kecskemét elleni harmadik fordulóban aratott sikert követően a legjobb nyolc közé jutásért rendezett hétfői összecsapáson Tóth Edmond legénysége 26-26-ra végzett a Dabas KC-val szemben. Ez a kupaszabályoknak „köszönhetően” – miszerint azonos osztályban szereplő csapatok mérkőzésén, a döntetlen a vendégeknek kedvez – kevés volt az üdvösséghez. A Kemény Ferenc Sportcsarnokban háromszáz néző előtt rendezett összecsapást megelőzően a lélektani előny nálunk volt, hiszen a jelenleg zajló NB I-es szezonban szintén hazai környezetben sikerült felülmúlni a Dabast. A Csurgó ellen elért bravúros döntetlent, majd a budakalászi bajnoki győzelmet követően vereséggel ért fel a 26-26. A vendégek végig vezettek a találkozón, a mieink futottak az eredmény után. Többször ötgólos hátrányban kézilabdáztunk. A hajrára új erőre kaptak az egriek, akik Bernatonis révén az 59. percben kiegyenlítettek. Sőt, a végén támadást is vezethettünk a továbbjutást érő egygólos sikerért is, azonban nem éltünk a lehetőséggel. A Dabas nem érdemtelenül jutott negyeddöntőbe, igaz ehhez egy önmagához képest visszafogott DVTK-Eger is kellett.

Magyar Kupa, férfiak, 4. forduló:
DVTK-Eger – Dabas KC 26-26 (11-14)

Kemény Ferenc Sportcsarnok 300 néző. Játékvezetők: Herczeg Péter, Südi Péter
DVTK-Eger: Lorger – Vaskó 4, Rédei 3, Takács 3 (1), Füzi 4, Bernatonis 1, Molnár B. 3. Csere: Repóth (kapus), Kiss G., Bajorhegyi, Szepesi N., Dobó Zs. 3, Tóth R., Lezák, Hegedüs M. 4, Szepesi I. 1. Edző: Tóth Edmond,
Dabas: Pallag 1 – Országh 3, Lepsényi, Simovics 3, Borsos 2, Szöllősi Sz., Kekezovics 2. Csere: Bíró B. 2, Zakics 7 (3), Perisics 3, Halász L. 1, Ács 1 (1), Tokuda 1. Edző: Tomori Győző.
Hétméteresek: 1/1 illetve 5/4
Kiállítások: 6 perc illetve 6 perc
Az eredmény alakulása. 6 perc: 2-4, 12. p.: 4-7, 18. p.: 6-8, 24. p.: 8-11, 36. p.: 13-17, 42. p.: 18-21, 48. p.: 21-23, 54. p.: 24-26
Továbbjutott: a Dabas KC