Spanyol arany

Végig vezetve Spanyolország nyerte a kosárlabda viklágbajnokság döntőjét Argentína ellen. Az európai válogatott 95-75-re győzött. A bronérmet Franciaország szerezte meg

Kézilabda – Pont nélkül maradtunk Cegléden
2018-11-09 15:30:05
Minimális különbségű vereséget szenvedett Cegléden a DVTK-Eger férfi kézilabda csapata az NB I 9. fordulójában csütörtök este lejátszott mérkőzésen. A mieink 30-29 arányban maradtak alul, így értékes alsóházi pontok maradtak Cegléden. Rédei István sérülés miatt nem állt rendelkezésre, így Tóth Edmond – egyébként sem gazdag - variációs lehetőségei tovább csökkentek a rendkívül fontos átlövő poszton. A korábbi válogatott kézilabdázót nélkülözve nehezen találtuk a ritmust a meccs elején, hat percet kellett várni arra, hogy Dobó Zsolt révén megszerezzük első gólunkat. Az összeszedett hátrány nagyban befolyásolta a találkozó további alakulását. Rendre futott az eredmény után a DVTK-Eger, elsősorban Bernatonisnak és Hegedüsnek köszönhetően azonban lőtávolságon belül maradt a házigazda. Gondjaink a második félidő derekán tovább szaporodtak. 25-22-es ceglédi vezetésnél elveszítettük az addig három gólt szerző Takács Bencét. Elsőszámú irányítónk a kispadon ülve kapott pirosat, majd kék lapot, a hivatalos indoklás szerint a játékvezetők megsértéséért. Volt hiba bőven a mieink játékában, de a pontszerzés lehetősége egy nagyszerű hajrának köszönhetően mégis felcsillant. Egy gólra felzárkóztunk, de egyenlíteni sajnos nem tudtunk. A Cegléd győzelmével megelőzte csapatunkat a bajnoki táblázaton.

Férfi NB I., 9. forduló
Ceglédi KKSE – DVTK-Eger 30-29 (16-15)

Cegléd 700 néző. Játékvezetők: Bíró Á., Kiss O.
Cegléd: TAMÁSI – Hódi 2, Gábor 2, JUHÁSZ K. 6, Szabó B. 2, Zobec 3, Kecskeméti 3. Csere: Mojszilov (kapus), Müller 1, RADNIC 5, Hajdu T. 2, Vucskovics 1, Pocsai 3 (3). Edző: Jakab László.
DVTK-Eger: LORGER – Lezák, Dobó Zs. 4, Takács 3, HEGEDÜS M. 6, BERNATONIS 7, Szepesi I. 2 (2). Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Füzi 2, Molnár B. 5. Edző: Tóth Edmond.
Hétméteresek: 3/3 illetve 3/2
Kiállítások: 10 perc illetve 10 perc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-2, 12. p.: 7-4, 18. p.: 9-7, 24. p.: 13-11, 36. p.: 20-17, 42. p.: 24-19, 48. p.: 26-22, 54. p.: 29-26

Nyilatkozatok:

Jakab László:

– A győzelemért dicséret jár a srácoknak, de a hozzáállásukkal nem vagyok elégedett. Nem tudom, hányszor kellett volna megnyernünk ezt a meccset. Úgy látszik, nekünk az jut, hogy folyamatosan nehézzé tesszük magunknak a mérkőzéseket. Az Eger jól küzdött, öt gólról jött fel.

Tóth Edmond:
– Saját magunkat okolhatjuk a vereségért, mert ennyi kihagyott helyzettel nem lehet nyerni.