Vízilabda – Közelebb kerültünk az Újvároshoz, túlzott a mínusz hét
2018-10-21 01:18:34
Harmadik vereségét szenvedte el a honi első osztályú bajnokságban a ZF-Eger női vízilabda csapata, amelyet a Dunaújváros 16-9-re győzött le a Bitskey-uszodában. Az UVSE, és a Ferencváros után újabb élcsapattal szemben maradtak alul Biros Péter edző lányai, amely a a nyitó körben a Szeged ellen aratott sikernek köszönhetően három ponttal rendelkezik az OB I-ben. Eseménydús volt az első felvonás. A mieink kétszer is vezettek esélyesebb riválisukkal szemben, majd újvárosi fordítást követően kétgólos hátrányt egalizáltak ki. Tíz gólt hozott a negyed, a Bitskey-uszoda közel háromszázfős közönsége számára is élvezhető volt a párharc. A második szakaszban is volt válaszunk Menczinger találatára, azonban nagyszünetig újabb két gólt szerzett a vendég együttes, így félidőben 8-6 állt az eredményjelzőn, nem nekünk. Térfélcserét követően sem történt jelentős változás a játék képében. Somhegyi góljára hárommal feleltek az újvárosiak, így csapatunk 8-11-nél kezdte az utolsó nyolc percet. Reményeinket gyorsan szerte foszlatták Mihók Attila tanítványai újabb három góllal, mínusz hatról már volt visszaút a mieinknek. Sajnos könnyű találatokat vitt be a Dunaújvárosa végjátékban. A találkozón jóval szorosabb eredményt is elérhetett volna a ZF-Eger, ezért lehetett keserű a szánk íze, viszont örömteli, hogy játékban jóval közelebb kerültünk egy válogatottakkal megerősített masszív élcsapathoz, mint korábban. Reméljük rövidesen mindez az eredményben is megmutatkozik majd.