Hegymászók halála

Legkevesebb nyolc hegymászó életét vesztette Nepálban, a Himalájához tartozó Gurdzsa-hegység megmászása közben, miután egy heves hóvihar elsöpörte el a táborukat, kilencedik társuk eltűnt

Teke - A Vilati folytatta: 6:2-re nyert Szankon
2018-09-30 21:12:34
Az NB I. 5. fordulójában a Szanki Olajbányász SE Vilatis építésű tekepályán mérkőzött a Vilati Eger SE. A hazaiaknak az első győzelem, a vendégeknek az élmezőnyben maradás volt a tét. A Szank kezdett jobban, de a második szettben Nagy G. és Tamasi A. is elérte a 150 fát. Nagy Gábor helyett Gembiczky Gyula csereként csak a lépést tudta tartani, de végül hazai pont született. Tamasi Antal viszont megnyerte a párharcot (523-566 fa)a. A következő sorban az ifjabb Tamasi az ifjabb Tóth ellen lépett pályára: a szanki játékos nagyszerű 3. szettel (168 fa) jelentős előnyre tett szert. Molnár László hullámzó játékkal, de minden szettet nyerve hozta a második vendégpontot, (528-571 fa). Az utolsó sorban a vendégek gyorsan eldöntötték a győztes kilétét. Vincze Zoltán ellenfele nagyot hajrázott, és a 113. gurítás után 540-540 fa volt az állás. A hazai játékos hibázott, Vincze tarolt, végül nyert 574-556-ra. Csontos Ádám a mezőny legjobb eredményt elérve diadalmaskodott (578 fa) és kialakította a 115 fás, 6:2-es végeredményt.

NB I. Kelet, 5. forduló
Szank OBSE - Vilati Eger SE
2:6 (3245:3360, 8:16)
SZANK:
MÓZER 550, Tóth Bagi J.523, Távai 528, TÓTH-BAGI R. 562, Kállai 526, Cserényi 556.
VILATI: Nagy G. (Gembiczky Gy.) 523, TAMASI A. 566, MOLNÁR L. 571, Tamasi B. 548. CSONTOS 578, VINCZE Z. 574.

Ifik: 0:4 (919:1076). TÓTH B. 533, GEMBICZKY D. 543.

NB II. Kelet, 5. forduló: A Bátonyterenye II. - Széchenyi SC-tekeshop.hu mérkőzést október 14-re halasztották.