Labdarúgás - Magyar Kupa - Ötöst kapott az Eger
2018-09-23 18:50:47
A Magyar Kupa 6. fordulójában az 5 Heves megyei csapatból csak a Gyöngyös maradt talpon és jutott a legjobb 64 közé. Az Eger már az első félidőben 3 gólos hátrányba került és végeredményben 5-0-ás vereséget szenvedett a jobban focizó Dunaújvárostól. Az egri védelem kapitális hibáit könyörtelenül kihasználták az újvárosiak. Az egri helyzeteknél Pokorni kapusnak alig kellett közbeavatkozni. Mellé, fölé szálltak a labdák és így nem lehetett esély a szorosabb végeredményre. A Gyöngyösi AK az Öttevény otthonában Fehér góljával 1-0-ra nyert, miközben a hazaiak 11-est is hibáztak. Az FC Hatvan 1-0-rakapott ki a Ceglédtől. Gyöngyöshalászon az NB II-es Gyirmót FC Győr tudott nyerni 5-1-re. A szombati napon a Felsőtárkány búcsúzott, miután hosszabbításban 3-1-re kikaptak a Ménfőcsanaktól. Az NB I-es csapatok kisebb-nagyobb nehézségekkel vették az akadályt és továbbléptek.

Magyar Kupa 6. forduló
EGER SE–DUNAÚJVÁROS 0–5 (0–3)

Eger, Szentmarjay-stadion, 140 néző. V.: Horváth Tibor (Szalai, dr. Gavalla-Kulcsár).
EGER: Giák – Debreczeni, Lakatos B., Mikolka, Busai – Titkó (Kacsó, 55.) – Farkas K., Antal, Rjaskó (Fekete V., 55.), Lőrincz (Czéh, 67.) – Vajda Á. Edző: Vígh Ferenc.

DUNAÚJVÁROS: Pokorni – Puskás, Hompót, Kis B., Sándor T. – Mundi R. (Horváth K., 76.), Dorogi, Barna – Zvara (Vajda B., 78.), Tóth T., Szepessy (Kiss P., 61.). Edző: Lőrincz Emil.
GÓL: Zvara (21.), Mundi R. (27.), Tóth T. (43.), Kiss P. (71.), Horváth K. (82.).
JÓK: senki, ill. az egész vendégcsapat.

VÍGH FERENC: – Kicsit szégyellem magam, egyrészt az eredmény, másrészt a helyzetkihasználás miatt, mert közel annyi lehetőségünk volt, mint az ellenfelünknek. Míg azonban mi egyszer sem találtunk a kapuba, addig ők ötször mattoltak bennünket. A gólarányt kicsit túlzottnak érzem, de ezúttal az ellenfélnek szinte minden sikerült, míg mi egy gólra sem voltunk képesek.

LŐRINCZ EMIL
: – Az első percek tapogatózó játéka után átvettük a kezdeményezést, és aktív támadójátékkal háromgólos előnyt szereztünk. A második félidő elején a szokásos passzivitás jött elő, ám azt követően ismét magunkra találtunk és összességében megérdemelten győztünk.