Vizes vb: Rasovszky arany

Rasovszky Kristóf győzött a nyílt vízi úszás öt kilométeres számában a dél-koreai vizes vb-n, ezzel Magyarország szerezte meg a kvangdzsui esemény első aranyérmét. Rasovszky az utolsó kilométeren faképnél hagyta a mezőnyt Bővebben itt...

Kézilabda – Az Eger maradt nyeretlen az újoncok közül
2018-09-16 03:30:59
Harmadik mérkőzésén is pont nélkül maradt az Eszterházy SC női kézilabda csapata az első osztályú pontvadászatban. Az Érdtől, majd az MTK-tól elszenvedett vereségeket követően a harmadik forduló összecsapásán a Mosonmagyaróvár múlta felül Debre Viktor együttesét a Leányka úti Eszterházy-csarnokban. A honi élvonal két újoncának rangadóját 28-22-re nyerték a nyugatiak. Pedig a közel teltházas publikum előtt rendezett meccsen nagyszerűen kezdett az egri egyetemi csapat. 4-1-re megléptek riválisuktól, sőt egy hétméteressel nagyobb különbséget is kiharcolhattak volna, azonban a büntető kimaradt. A jó erőket felvonultató vendégek nehezen találták a fogást az Eszterházy SC-n, amely az első játékrész hajrájáig tudta tartani a vezetést. A szünetet megelőző percek a Tilinger és Kovacsicz által irányított Mosonmagyaróváré voltak, akik öt találattal megléptek. Fordulást követően sem állt vissza a korábbi rend, védekezésünk mellett támadójátékunk is akadozott. A játékrész derekán még közelebb kerültünk, azonban reményeinket gyorsan szerte foszlatták Bognár Róbert lányai. A végjáték gyakorlatilag izgalommentes volt. Kevés jó teljesítmény volt az egrieknél, csapatjátékunk sem volt olyan, mint az ezt megelőző két játéknapon. A Mosonmagyaróvár immár kétpontosnak mondhatja magát az NB I-ben, mi pedig reménykedünk benne, hogy a soron következő fordulóban megtörik a jég. Együttesünk a szintén nyeretlen, ám egy ponttal már rendelkező Alba Fehérvárhoz utazik egy hét múlva.

Női kézilabda NB I., 3. forduló
Eszterházy SC – Mosonmagyaróvári KC 22-28 (12-17)

Eszterházy-csarnok 300 néző. Játékvezetők: Horváth, Marton
Eszterházy SC: Győrffy – Bocsi, Hanczvikkel 1, Petrovics 2 (1), Sári 7 (2), Pados 2, SALLAI 5. Csere: Tóth A., Leiner (kapusok), Kobela 1, BRETTNER 1, Bernát 2, Borbély, Juhász, Vörös 1. Edző: Debre Viktor
Mosonmagyaróvár: Scholtz – KOVACSICZ 7, Maric 1, TILINGER 10 (6), Vukcsevics, KOPECZ 4, Tóth M 2. Csere: GUBÍKOVÁ (kapus), Hajtai 1, Farkas 1, Horváth 2, Domokos, Gyimesi, Bízik. Edző: Bognár Róbert
Hétméteresek: 7/3, ill. 6/6
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–1. 12. p.: 5–4. 18. p.: 9–8. 24. p.: 12–14. 36. p.: 13–19. 42. p.: 15–20. 48. p.: 19–23. 54. p.: 20–26

Nyilatkozatok:

Debre Viktor:

– Megérdemelten nyert a Mosonmagyaróvár, kihasználta az első félidő közepén a megingásainkat, és ott jelentős előnyre tett szert. Ettől kezdve csak futottunk az eredmény után, de reális esélyünk nem volt a pontszerzésre.

Bognár Róbert:
– Rossz kezdés után a félidő közepére magunkra találtunk. A vezetést nehezen vettük át, de azt követően olyan tempóban kézilabdáztunk, ami nekünk kedvezett, és amivel biztosan meg tudtuk nyerni a mérkőzést.