Hegymászók halála

Legkevesebb nyolc hegymászó életét vesztette Nepálban, a Himalájához tartozó Gurdzsa-hegység megmászása közben, miután egy heves hóvihar elsöpörte el a táborukat, kilencedik társuk eltűnt

Labdarúgás – Nyírbátorban vendégszerepel az ESE
2018-08-10 14:57:02
A második forduló mérkőzéseit rendezik a hétvégén az NB III keleti-csoportjában. Az idényt nagyszerűen kezdte az Eger SE, hiszen az egyik bajnokaspiránsnak kikiáltott Tiszaújvárost legyőzte a nyitó körben. A harmadik vonal újonca szombaton a Nyírbátor vendégeként lép pályára. A bátoriak döntetlennel startoltak, a füzesgyarmati 1-1 nem számít rossz eredménynek. Évek óta meghatározó szereplője a NB III-nak a Nyírbátor, fegyelmezetten, koncentráltan kell játszanunk, ha eredményesek szeretnénk lenni. Ezt Vígh Ferenc edző nyilatkozta a klub hivatalos portáljának. A tréner elmondta továbbá: bár figyelemreméltó eredményt értünk el a nyitó fordulóban, de ez nem jogosít fel egyetlen játékost sem, hogy elbizakodott legyen. A helyzetek kihasználására nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk, mert itt nincs már annyi gólszerzési lehetőség, mint a megyei bajnokságban volt. Nem egyszerű a Nyírségből ponttal vagy pontokkal távozni. Gondot okoz, hogy Fekete, Tajti és Antal játékára nem számíthat a csapat ezúttal, ők nagyon fognak hiányozni. Örömteli ugyanakkor, hogy a sérült Mikolka és Czéh már teljes értékű munkát végeztek a héten. A találkozót szombaton 16 óra 30 perctől kezdi az Eger SE Nyírbátorban. Megyénk másik NB III-as reprezentánsa a Gyöngyösi AK hazai környezetben játszik rangadót a Jászberény ellen.