Hegymászók halála

Legkevesebb nyolc hegymászó életét vesztette Nepálban, a Himalájához tartozó Gurdzsa-hegység megmászása közben, miután egy heves hóvihar elsöpörte el a táborukat, kilencedik társuk eltűnt

Atlétika - Szeles Bálint futamában hetedik helyen végzett
2018-08-09 14:08:38
Berlinben az egri Szeles Bálintért izgulhattunk az Európa bajnokság csütörtök délelőtti versenynapján. A 110 méteres gátfutásban a 2. előfutamban a hetes pályán állt rajthoz az Egri Sportiskola SE 1998-as születésű atlétája. Az első 5-6 gáton még együtt haladt a mezőnnyel Szeles, majd elléptek tőle a sokkal jobb idővel rendelkező riválisok. A magyar versenyző a futamában 7. helyen ért célba 14.07-es idővel, egy tizeddel elmaradva a 13.97-es egyéni csúcsától. A formaidőzítésre nem volt lehetőség, mivel Szűcs Valdó sérülése miatt az utolsó héten kapott lehetőséget az indulásra Petrovai József edző tanítványa. A hatodik helyezett már továbbjutott az elődöntőbe és ehhez 13.75-ös időre volt szükség. A legjobb időt az olasz Del Mondo érte el 13.40-es eredménnyel. Baji Balázsnak - mint az európai ranglista 4. helyezettjének (13.27) - nem kellett selejtezni. Az elődöntőt pénteken rendezik