Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Vízilabda - Revans? Magyarország - Montenegro döntő a Duna Arénában
2018-06-22 22:03:26
Montenegró legjobbjaival vív meg az első helyért a magyar nemzeti együttes a Duna Arénában zajló férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében , Japán legjobbjainak legyőzésével döntőbe jutott a magyar válogatott Märcz Tamás szövetségi kapitány legénysége 11-9-re tudta legyűrni ázsiai riválisát a pénteki elődöntőben. Akárcsak a csoport zárómérkőzésén, Japán ezúttal is kellemetlen ellenfélnek bizonyult, ám férfiválogatottunknak másodjára is sikerült legyőznie az ázsiaiakat. A nagyszünetben még 5–2-es hátrányban volt a felettébb kellemetlen stílusban, nagyon feldobott hangulatban játszó Japánnal szemben. A
harmadik negyed közepén, 6-6-nál utolérte vetélytársát Bátori Bence, Bedő Krisztián és Angyal Dániel eredményességének köszönhetően. A fordulat azonban ekkor még nem jött el, a japánok újfent erőre kapva 6-8-ra alakították az állást. Ám még a harmadik játékrészben jött a magyar offenzíva, s a duplázó Bátori nagy lövésével, majd Erdélyi Balázs megúszás végén szerzett góljával 8-8-ra módosult az állás.
A negyed hajrájában Vámos Márton balkeze villant (9-8), s bár a befejező nyolc perc elején még egalizáltak a japánok, utána már csak két hazai gólnak tapsolhatott a közönség. Előbb Bedő szemfüles megoldásával lett 10-9, a 11-9-es végeredményt pedig a szintén duplázó Vámos állította be bő egy perccel a vége előtt.

Eredmény, férfi világliga, szuperdöntő (Duna Aréna):
elődöntő:
Magyarország-Japán 11-9 (2-1, 0-4, 7-3, 2-1)

MAGYARORSZÁG:
Kardos - Manhercz 1, Zalánki 2, Jansik D., Kovács G., Bátori 2, Bedő 2. Csere: Angyal 1, Vámos 2, Mezei, Erdélyi 1, Pohl, Nagy V. (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás