Vettel nyert Silverstonban

Sebastian Vettel örülhetett a kaotikusan alakuló Brit Nagydíj végén. A Ferrari versenyzője már a rajtot követően az élre állt. Hamilton és Räikkönen állhatott fel még a dobogóra. Bővebben itt...

Birkózás - Serdülő Európa bajnokság, szabadfogás: 10. Borosi Henrik
2018-06-16 00:34:22
A szabadfogású fiúk küzdelmével kezdődött meg Győrben a serdülő Európa-bajnokság, ahol 26 ország, 205 versenyzője próbált szerencsét. A tizenhárom magyar szabadfogású versenyzőből egyedül a 68 kilogrammos Rizmajer Márton révén voltunk érdekeltek az első napjának helyosztóin. A csepeli birkózó egy-egy győztes és vesztes mérkőzés után a vigaszágra került, ahol román színekben versenyző magyar birkózót győzött le. Az esti bronzcsatában Rizmajer grúzzal csapott össze, de technikai tussal kikapott, tehát az ötödik helyen zárt. A további tizenkét magyar résztvevőből öten kerültek még vigaszára, de kikaptak, ezzel búcsúzni kényszerültek a versenytől. A tíz Európa-bajnoki címből hetet Oroszország nyert meg, kettőt Törökország, egyet pedig Örményország. A 85 kg-os súlycsoportban Borosi Henrik (EVSI) képviselte a magyar színeket. A nyolcaddöntőben 5:2-re legyőzte izraeli ellenfelét. A 4 közé jutásért alulmaradt a későbbi ezüstérmes orosz Grisintől. A vigaszágon a bolgár Marcskov 2:2-es állásnán betusolta az egri birkózót, aki a 10. helyen végzett. Kötöttfogásban is szerepel Borosi Henrik, ahol nagyobb eséllyel versenyez. A lányoknál . tizenhárom magyar birkózónak szoríthatunk majd, akik tíz súlycsoportban mérik össze tudásukat Európa legjobbjaival. A 24 ország, 174 birkózója próbál szerencsét. A 62 kg-os egri Nagy Noémi holland ellenfelet kapott a selejtezőben.