Bérlő lesz a Mol Vidi

Hétfőn aláírták a Sóstói stadion állandó bérletről, valamint eseti használatról szóló keretszerződést. A fehérvári önkormányzatnak meccsenként 4 millió forintot fizet majd a klubot működtető gazdasági társaság

Vízilabda – Legyőzve a Spandau, ötödik helyért játszhat a ZF-Eger
2018-06-08 17:38:02
A Barceloneta ellen elveszített negyeddöntőt követően győzelemmel folytatta szereplését a ZF-Eger férfi vízilabda csapata a Genovában zajló Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében. A mieink a német Spandau Berlin felett 10-6 arányban diadalmaskodtak, így az ötödik helyért mérkőzhetnek meg szombaton a legrangosabb kontinentális klubtorna zárónapján. A német bajnokkal szemben egy-egy győzelem és döntetlen volt az idei mérlegünk, ráadásul a berliniek csütörtökön csupán egy góllal maradtak alul a görög Olympiakosz Pireusszal szemben. A két csalódott csapat találkozója végig szakadó esőben zajlott. Az égiek először a Spandaut siratták, Kovács Gergő révén ugyanis együttesünk jutott vezetéshez. Nem sokáig örültünk, hiszen a németek zsinórban háromszor is eredményesek voltak. Hárai előnyből született találatával 3-2-re jöttünk fel az első felvonás végén. Vlahopulosz egyenlített, majd újból Hárai centerezett kiválóan, így a nagyszünetben 4-3-ra már mi álltunk jobban. Térfélcsere után Mitrovics és a másik oldalon Baksa is lehúzta a rolót, a jó védekezés mellett kevesebb lehetőség adódott elől. Kovács Gergő a szakasz derekán azért csak betalált, így 5-3 volt ide. A befejező negyedben Jüngling még minimalizálta a különbséget, aztán robbantott az Eger. Raszovics góljára még Negrean válaszolt, utána viszont sorozatban háromszor (Vlahopulosz, Hosnyánszky, Bedő) is mi voltunk eredményesek. Szinte már mindenki elkönyvelte a 10-5-ös egri győzelmet, amikor a dudaszó pillanatában a Berlin francia légiósa Saudadier még betalált. Ez már nem osztott-nem szorzott. Magabiztos játékkal és szép győzelemmel állította vissza renoméját csapatunk. Nehéz megmondani, hogy a pénteki teljesítmény mennyit ért volna a Barceloneta elleni negyeddöntőben, de az összkép lényegesen kedvezőbb volt, mint egy nappal korábban.