Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Úszás – EÚK: két-két arany és ezüst az OB harmadik napján
2018-06-03 01:24:37
A hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda ad otthont május 30. és június 2. között a XC. Ifjúsági Országos Bajnokságnak, ahol a fiúknál az U17-18, a lányoknál pedig az U16-17 éves korosztály méri össze tudását. A harmadik versenynap hozta az Egri Úszó Klub számára a legtöbb sikert, négy éremmel gazdagodott küldöttségünk. A 200 méteres mellúszás döntőiben egyaránt egri úszó diadalmaskodott. A lányoknál Békési Eszter, míg a fiúk mezőnyében Böhm Sebestyén bizonyult a legjobbnak. A 4x100m mix vegyesváltónk (Matula Fanni, Böhm Sebestyén, Muzsnay Zsófia, Angyal Matyás) összeállításban ezüstérmet szerzett. Ugyancsak a dobogó második fokára állhatott fel 4x100m lány gyorsváltónk, amelynek soraiban Beliczai Bóra, Párkányi Réka, Békési Eszter és Muzsnay Zsófia tempózott. A 200 hát fináléjában Matula Fanni egyéni csúccsal negyedik lett, míg 4x100-as fiú gyorsváltónk hatodikként zárt.

Napi összefoglaló:

11 döntő, 6 egyéni bajnok és 2 csapat diadalmaskodott az ifi ob harmadik napján, ahol Késely Ajna és Milák Kristóf egyéniben még Gyurinovics Fanni a győri váltók tagjaként duplázott és nyert két aranyat, de új bajnokkal is bővült az eddigi lista. Az Újpest 15 éves tehetsége, Kós Hubert is feliratkozott a győztesek közé miután 400 vegyesen végzett az élen (4:27.29) és közel egy másodpercet adott a második helyezett Zombori Gábornak. A 100 mell után 200 mellen is Bőhm Sebestyén szerezte meg a bajnokai címet és tekintélyes előnyel ért célba (2:17.89). Milák Kristóf átlag napi két aranya ma is kipipálva miután a 100 gyors döntőjében sem talált legyőzőre (50.14), majd 200 háton is ő volt a leggyorsabb (1:59.75) – és egyedül ő tudott bemenni két perc alá – megelőzve Tiszai Andrást és Szabó Bálintot. A 4×100-as gyorsváltót a Budafóka SE nyerte (3:30.14).
A lányoknál Késely Ajna is folytatta az arany gyűjtögetést (200 háton még egy bronzzal is kiegészítette eddigi egyéni medálkollekcióját). Elsőként 400 vegyesen állhatott a dobogó legmagasabb fokára (4:47.46) több mint egy másodperccel megelőzve Mihályvári-Farkas Viktóriát és Szabó-Feltóthy Esztert. 100 gyorson 56.22-vel csapott célba a második helyezett Gyurinovics Fanni előtt. A 100 mell győzelme után Békési Eszter a 200 mellet is behúzta (2:31.44) és közel három másodperces előnnyel végzett az ezüstérmes Vécsei Réka előtt. A százhalombattai Ilyés Laura Vandának a hátúszó számokban hibátlan az eddigi mérlege, így a 100 hát elsőséget követően 200-on is ő volt ma a leggyorsabb (2:12.32) még Szabó-Feltóthy Eszter a második Késely Ajna pedig a harmadik helynek örülhetett. A váltók háza táján ma győri uralom volt, hiszen először a 4×100-as női gyorsváltóban bizonyultak a legjobbaknak (3:52.42), de előtte a 4×100-as mixed vegyesváltó döntőjében is ők lettek az elsők (4:01.64). Gyurinovics Fanni mindkét győztes váltóban úszott, így a szerdai csapat győzelemmel már három aranynál jár a győriek kiválósága.

Kiadó az Egri Városi Sportiskola információ:   agriasport(kukac)agriasport.hu    Impresszum - Kapcsolatfelvétel