Hamilton, Bottas sorrend

Zűrzavar. A világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton nyerte meg a Formula–1-es Spanyol Nagydíjat, megelőzve csapattársát, a finn Valtteri Bottast, valamint a holland Verstappent.Bővebben itt...

Vízilabda – Sima győzelem után szerdán már lezárná a párharcot az Eger
2018-05-14 08:27:18
Mondhatni simán nyerte az E.ON OB I bronzpárharcának első mérkőzését a ZF-Eger férfi vízilabda csapata. A Bitskey Uszodában rendezett első meccsen a sárga-kékek 11-5-re verték az A-Híd-OSC-Újbudát, így az egyik fél második sikeréig tartó párharcában 1-0-ra vezetnek a mieink. A nagy önbizalommal, motiváltan játszó egrieknél Bedő eltiltás miatt nem szerepelhetett. A találkozó alaphangját Hárai Balázs adta meg remek csavargóllal. A másik kapu előtt Erdélyi Balázs ötméteresét Braniszlav Mitrovics védte. A jövendőbeli OSC-s kapus ezúttal is jó napot fogott ki, a 11. percben 3-0-nál nyúlt először maga mögé. Nem sokkal később Hegedűs átlövése is utat talált a hálóba, így felzárkózott a fővárosi együttes (3-2.). Egri oldalon Vlahopulosz duplája hatott megnyugtatóan, majd Burián Gergely szépített (5-3). A mérkőzés második része is az Eger akarata szerint alakult. A jó formában pólózó Sztahinja Rasovics semlegesítése komoly gondot okozott a túloldalon, Hárai góljával pedig már eldőlni látszott az ütközet (9-4). A házigazdáknál a stabil hazai védekezés mellé társult az extra kapusteljesítmény. A befejező negyedben kiállításokkal tarkított kemény csatát láthatott a publikum, melyben növelni tudta előnyét a ZF-Eger. A bronzérmet szerda este a Kondorosi úton megszerezheti Dabrowski Norbert gárdája.
Az Egri Vízilabda Klub természetesen ezúttal is elindítja szokásos szurkolói különbuszát, amire várják a jelentkezéseket. Szerdán délután négykor indul a jármű a megszokott helyszínről, az Egri Termálfürdő Petőfi téri főbejárata elől. A költség Szurkolói Klub-tagjainknak 3.000 forint, mindenki másnak 3.500 forint. Az ár ezúttal is tartalmazza a találkozó belépőjegyét, illetve az utazást. Jelentkezni kizárólag Fenyves Balázsnál lehet a +36-30-313-9993-as telefonszámon, vagy a fenyves.balazs@egerwaterpolo.hu e-mail címen, legkésőbb kedd este 20 óráig – írja a klub hivatalos honlapja.

E.ON OB I., 3. helyért, 1. mérkőzés
ZF-Eger - A-Híd-OSC-Újbuda 11-5 (2-0, 3-3, 4-1, 2-1)

Bitskey Uszoda 600 néző. Játékvezetők: Rubos K., Petik A.
ZF-Eger: B. MITROVICS - VLAHOPULOSZ 2, Hosnyánszky 1, HÁRAI 2, Csucskovics, RASOVICS 5, Kovács Gergő. Cserék: Csiszár (kapus), Angyal, Avramovics 1, Lőrincz B., Biros B. Csiszár (kapus). Vezetőedző: Dabrowski Norbert.
OSC: Bisztritsányi - Brguljan, BURIÁN 2, Randelovics, Seman, Erdélyi 1, Salamon. Cserék: Barabás (kapus), Bundschuh, Hegedűs 1, Kovács Gábor, Ubovics, Tóth M., Juhász Zs. 1. Edző: Tóth László.
Emberelőny/gól: 9/3 illetve 8/2
Kettős emberelőny/gól: 0 illetve 1/0
Ötméteresek: 1/0 illetve 1/0
Kipontozódott: Decker (24.), Hegedűs (28.), Angyal (29.)
Kiállítva: Lőrincz (24. p., végleg cserével)

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0, a ZF-Eger javára.

Dabrowski Norbert:
- Az elején minden jól alakult. Hátul stabilak voltunk, ültek a támadásink és a lövéseink is. Magabiztosak lettünk az OSC viszont elvesztette a hitét. A gólkülönbségnek nincs jelentősége. Reálisan nem vagyunk ennyivel jobbak, szerdán újra meg kell küzdeni a győzelemért. Nem szeretném, ha lenne harmadik mérkőzés. A város megérdemelné, hogy bronzérmes csapata legyen.

Tóth László:
- Kérdőjeleket vet fel bennem a mérkőzés. Nem értem az elején miért voltunk ilyen bizonytalanok az Eger kapuja előtt. Nagyon gyengén támadtunk és sajnos a harmadik negyedtől a védekezésünk is szétesett. A szerdai meccsen mindent megteszünk, hogy még egyszer Egerbe látogassunk.