Kézilabda – Vereség a szezonzárón, kilencedik az Eger
2018-05-07 00:41:55
26-25 arányú vereséggel zárta a K&H Liga 2017/2018-as kiírását az Eger SBS-Eszterházy férfi kézilabda csapata. A Kemény Ferenc Sportcsarnokban vasárnap este rendezett utolsó bajnoki mérkőzésről a Csurgói KK változatos küzdelmet követően távozott pontokkal. Négy kiváló játékos – nevezetsen Richard Stochl, Andrej Petro, Igor Radojevics és Radoslav Antl – utoljára öltötte magára az Eger szerelését. A légiósokat ugyan a mérkőzést követően búcsúztatták a szurkolók. Sokat tettek az egri kézilabdázásért. Az autogram vadászok már a csarnokba lépéskor megkapták a távozók fotóit, beharangozták a videó filmet is amely a legszebb egri pillanataikat idézte vissza. Mindenki erről beszélt, ezzel foglalkozott, miközben elkezdődött a csurgóiak elleni találkozó. Nehezen ocsúdott fel Tóth Edmond legénysége. A vendégek nagyon bekezdtek. A bénult egri támadójáték következményeként az első negyedóra végén már nyolc góllal elhúzott a Csurgó. Szinte semmi nem jött össze hazai oldalon, a húsz perc alatt szerzett három gól sok mindenről árulkodott. A játékrész hajrájában valamelyest már rendezte sorait az Eger, amely pár perc alatt szinte megduplázta addigi találatai számát, ám a 8-15-tel zárult felvonás nem sok örömet okozott a Körcsarnok közönségének. A folytatásban egy teljesen más mérkőzést láthattak a szimpatizánsok. Megváltozott a játék képe, búcsúzó játékosai révén egyre közelebb került riválisához csapatunk. Vérszemet kaptak játékosaink, az 58. percben a tetemes hátrányt ledolgozva ki is egyenlítettünk. 24-24 után nem sikerült átbillennünk, előbb Tóth Attila, majd Gazdag Tibor révén a Csurgó jegyezte a fontos gólokat. Aflitulin büntetőjével még minimálisra csökkentettük a differenciát, de pontszerzésre már nem maradt sem időnk, sem esélyünk. Bosszantó vereséggel zárta az Eger SBS-Eszterházy harmadik élvonalbeli idényét. A második játékrészben nyújtott teljesítményért járt az elismerés fiainknak, kár hogy a meccs két félidőből állt. A katasztrofális tavaszi szezon – mindössze két pontot szerzett csapatunk – ellenére sikerült az első tízben végezni.

K&H Liga, 26. forduló
Eger SBS-Eszterházy - Csurgói KK 25-26 (8-15)

Kemény Ferenc Sportcsarnok 750 néző. Játékvezetők: Nagy Ferenc, Túróczy József
Eger SBS-Eszterházy: STOCHL – Lezák 2, RADOJEVICS 4, BAJORHEGYI 1, Kiss G., PETRO 2, ANTL 4. Csere: Repóth (kapus), TAKÁCS 5, AFLITULIN 5 (3), Füzi, Szepesi I. 1, Vaskó 1. Edző: Tóth Edmond
Csurgó: BALOGH T. – VASICS 9 (3), Josic, Cehte, Hadziomerovics 3, Ferreira 3, Kovacsics. Csere: Balogh Á. (kapus), Vasvári, HANUSZ 4, Pavlovics, Tóth A. 4, GAZDAG 3, Fejtő, Géczi. Edző: Bencze József
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 12. p.: 1–6. 18. p.: 2–10. 24. p.: 4–10. 36. p.: 11–18. 42. p.: 14–19. 48. p.: 18–22. 54. p.: 20–23

Nyilatkozatok:

Tóth Edmond:

– Nagyon akartak a fiúk, ilyen görcsösen még soha nem játszottunk. Igaz ez főleg a négy távozó játékosunkra. A szünetben sikerült megnyugtatni a csapatot, a második félidőben már egymásért küzdve dolgoztuk le a hátrányt. Sajnálom, hogy a végén nem sikerült pontot szerezni, de én így is nagyon büszke vagyok rájuk.

Bencze József:
– Sokáig magabiztosan vezettünk, uraltuk a mérkőzést, majd egy időszakban sok ziccert hibáztunk, amivel lehetőséget adtunk az Egernek, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe. A hazaiak éltek ezzel, a második félidőben minden tekintetben visszaesett a teljesítményünk, és egy parázs végjáték alakult.