Hosszú_ arany, ezüst

Fantasztikus hajrá után jobb benyúlásával győzött a kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság 200 méteres pillangó döntőjében. 100 háton a második helyen zárt, hét századdal elmaradva Smoliga mögöttBővebben itt...

Vízilabda – Csúfos vereség a címvédő otthonában
2018-03-11 01:15:31
Visszaállította renoméját a bajnoki címvédő Szolnoki-Dózsa együttese a honi férfi vízilabda bajnokság első osztályában. Az E.ON OB I felsőházi rájátszás negyedik fordulójában Cseh Sándor alakulata megsemmisítő csapást mért a ZF-Egerre. A tiszaligeti Vízilabda Arénában szombaton megrendezett találkozón együttesünk 16-7 arányú vereséget szenvedett. A két gárda előző mérkőzéseit – igaz a Bajnokok Ligájában – az Eger nyerte, most azonban nagyot fordult a világ. Két találkozóra való gólt szedett be a Dabrowski-legénység, de a lőtt gólok terén is jelentős lemaradása volt ellenfeléhez képest. Egy győzelemmel megelőztük volna a tabellán Kis Gáborékat, sajnos ehhez nagyon messzire voltak a mieink. Bombaformában kezdett a Szolnok, amely mindjárt első két támadásából betalált Mitrovics kapujába. Szépített az Eger Bedő révén, azonban újabb három hazai gól született. Kaotikus volt a játékunk, az első felvonásban kialakult négygólos szolnoki vezetés meghatározta a további történéseket. A második szakaszban sem következett be jelentős változás, minden csapatrészben a mieink előtt járt a BL-győztes. A félidőben már 9-3 volt oda, statisztaszerepre kényszerült a ZF-Eger. Fordulás után Alekszics és Bátori tovább borzolta idegeinket (11-3). Decker majd Kovács Gergő olvasztotta a különbséget, Csuk találatára pedig Vlahopulosz válaszolt. 3-3 volt a szakasz állása, összesítésben viszont 12-6 volt a házigazdának. A befejező negyedben Csucskovics is feliratkozott a gólszerzők közé, a hajrára azonban ismét megrázta magát a Szolnok, amely zsinórban négyszer is eredményes volt. A vége 16-7 lett, emberemlékezet óta nem szenvedett el ekkora csapást a ZF-Eger. Nyert az OSC ellen a Fradi is, így a mieink a vezető Szolnok-FTC kettős mögött ötpontos hátrányt halmozott fel. Matematikai esély még van a listavezető pozíció visszaszerzésére, azonban ehhez bravúrokra, és a további eredmények kedvező alakulására is szükség van. Búslakodni nincs idő, hiszen szerdán a Spandau ellen Bajnokok Ligája találkozó vár a sárga-kékekre.