Hosszú_ arany, ezüst

Fantasztikus hajrá után jobb benyúlásával győzött a kínai Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-világbajnokság 200 méteres pillangó döntőjében. 100 háton a második helyen zárt, hét századdal elmaradva Smoliga mögöttBővebben itt...

Kézilabda - Parázs hangulat, kemény csata, bíróbakik, egri vereség
2018-03-10 21:36:10
Egy nap sem telt el a Bornemissza Ökölvívó Emlékverseny döntőit követően és újra indult a dulakodás a parketten. Az Eger - Komló mérkőzésen már a 2. percet követően állt a bál. A sípmesterek a gólt szerző Inal Aflitulint látták szabálytalannak és kék lapot mutattak fel neki, ami végleges kiállítás és feljelentést jelent. Első számú irányítóját vesztette el a Dobót és Füzit is nélkülöző hazai csapat. Tumultuózus jelentek voltak a zsűriasztalnál, talpon volt mindkét csapat minden játékosa. A közönség tüntetett a bírók döntése ellen. Sajnos nem utoljára. Végig rengeteget hibáztak és sajnos többet az egriek kárára. A legfájóbbat az utolsó támadásnál 10 másodperccel a vége előtt. 25-25-ös állásnál bravúrosan védett Repóth Dániel, aki meccsben tartotta az Egert. Ellentétes bírói ítélet végén nem kapta meg a labdát az Eger, szabaddobást ítéltek a komlóiaknak, Jerkovic betalált. Az egrieknek 6 másodperce maradt az egyenlítésre, Takács Bence időntúli megpattanó szabaddobása Granic kapus lábáról kipattant. A hazaiak vastapsot kaptak a meccs végén az eperjesiekkel megerősített egri publikumtól, akik az utolsó másodpercig fantasztikusan biztatták kedvenceiket. A szlovákok a találkozó előtt ajándékkal köszöntötték a 40. születésnapját ünneplő Radoslav Antlt.

EGER SBS ESZTERHÁZY–SPORT36 KOMLÓ 25–26 (14–13)
Eger, 700 néző. V: Bcs J., Bóna Sz.
EGER: Stochl – TAKÁCS 5 (3), RADOJEVata,ICS 3, BAJORHEGYI, Kiss G., Petró 2, Antl 3. Csere: REPÓTH (kapus), Lezák 4, Aflitulin 1, SZABÓ P. 6, Szepesi I. 1
Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Gebhardt 1, OBRADOVIC 8, Szunajko 3, Grünfelder 1, JERKOVIC 7, MARKOVICS 6 (3). Csere: Selymes (kapus), Balázs, Huesmann, Hoffmann, Kovács M., KATZIRZ, Wéber, Szkokán
Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–5. 18. p.: 9–8. 24. p.: 11–10. 36. p.: 16–15. 42. p.: 17–16. 48. p.: 19–19. 54. p.: 21–22
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Kék lap (végleges kiállítás. Aflitulin (3. perc).
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3

Nyilatkozatok:
Tóth Edmond:
– A végét jobban bírta a Komló, az utolsó leheletünkig küzdöttünk, a találkozó alakulását jelentősen befolyásolta, hogy már a harmadik percben elveszítettük első számú irányítónkat, Inal Aflitulint.

Kilvinger Bálint: – Lehet az öltözőben még mindig szikráznak a csontok, apróságokon múlt a győzelmünk, játékosaim szívüket, lelküket kitették a pályára.