Vízilabda – Legyőzve az OSC, veretlenül a B-csoport élén
2018-02-22 20:03:52
Utolsó alapszakaszbeli mérkőzését is megnyerte az E.ON OB I-ben a ZF-Eger férfi vízilabda csapata. A Bitskey Uszodában csütörtökön lejátszott találkozózót 8-7-re nyerte meg Dabrowski Norbert legénysége az A-Híd-OSC-Újbuda ellen. A B-csoport megnyerését már az előző körben bebiztosította a ZF-Eger, azonban egy OSC elleni csörtére soha nem lehet azt mondani, hogy tétnélküli. Mindkét félnek volt egy fontos hiányzója, betegség miatt a hazaiaknál Uros Csucskovics, a vendégeknél pedig Szava Randelovics nem húzott sapkát. Belealudt a kezdésbe az Eger, Ubovics és Erdélyi Balázs góljaival 2-0-s vezetésre tett szert az OSC. A szépítő találat a negyed végén Lőrincz Bálint jóvoltából csak összejött Dabrowski Norbert legénységének. A második felvonásban már jobban kinyílt a meccs. 3-2-nél a mieink átvették a vezetést, azonban az előny nem tartott sokáig. 4-4 volt az állás a nagyszünetben. Térfélcsere után Hárai Balázs kiváló centergóljára Drasko Brguljan válaszolt. Teljesen kiegyenlített volt a küzdelem. A felvonás végén Lőrincz varázsolta a labdát Hárai kezére, 6-5-re az Eger vezetett három negyedet követően. A befejező szakaszban fordított az OSC. Brguljan, majd Erdélyi is betalált Mitrovicsnak, így az Egernek jó hajrára volt szüksége ahhoz, hogy újra a maga javára fordítsa a kimenetelt. Szerencsére összejött a végjáték. Kovács Gergő egyenlített, majd Sztrahinja Raszovics úszott meg, s eldöntötte a párharcolt. 8-7 lett a végeredmény a ZF-Eger javára, ezzel veretlenül végzett a B-csoport élén. Hétfőn a középszakaszban már a Debrecen érkezik a Bitskey Uszodába.

E.ON OB I., B-csoport, 14. forduló
ZF-Eger - A-HÍD-OSC-Újbuda 8-7 (1-2, 3-2, 2-1, 2-2)

Bitskey Uszoda 1100 néző. Vezette: Székely Balázs, Rubos Károly
ZF-Eger: B. MITROVICS - Vlahopulosz, HOSNYÁNSZKY, HÁRAI 2, Decker Á., Raszovics 1, Kovács Gergő 1. Cserék: Bedő 1, Angyal 1, LŐRINCZ B. 2, Avramovics, Biros B. Edző: Dabrowski Norbert.
OSC: BISZTRITSÁNYI - BRGULJAN 2, Salamon 1, Gór-Nagy, Ubovics 1, ERDÉLYI 2, Hegedüs. Cserék: Seman,, Bundschuh, Kovács Gábor 1, Tóth M., Juhász Zs. Szabó B. Edző: Tóth László.
Emberelőny/gól: 4/3 illetve 10/3
Kettős emberelőnyből: 1/0 illetve 0
Ötméteresből: 1/1 illetve 0
Kipontozódott: Angyal (23.), Bundschuh (30.)

Nyilatkozatok:

Dabrowski Norbert:
- Ahogyan várható volt, nagyon fegyelmezetten taktikusan játszott az OSC. A mieinknél nem tudtam honnan lesz erő a végjátékra. A válogatottból visszajött játékosaimnál nem tudtam mire lesznek képesek. Nagyon örülhetünk a mai sikernek, melyet szívünkkel nyertünk meg.

Tóth László:
- Jó mérkőzés volt, ahol jól kezdtünk és volt lehetőségünk a győzelemre is. Az utolsó percekben 7-6-os vezetésünknél könnyű kiállítás és labdavesztés után könnyű gólokat kaptunk. Tanulságos számunkra, hogy a végső sípszóig kell játszani. Nüanszok döntöttek a rangadón, ezúttal nem a javunkra. A végét leszámítva jól játszottunk.