Vettel nyert Silverstonban

Sebastian Vettel örülhetett a kaotikusan alakuló Brit Nagydíj végén. A Ferrari versenyzője már a rajtot követően az élre állt. Hamilton és Räikkönen állhatott fel még a dobogóra. Bővebben itt...

Kézilabda – Elrontott végjáték, Csurgón maradtak a pontok
2017-12-09 21:26:46
Vereséget szenvedett az Eger SBS-Eszterházy férfi kézilabda csapata a K&H Liga 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Tóth Edmond legénységét a Csurgói KK győzte le 22-20 arányban. A tabellán egy ponttal mögöttünk lévő házigazdák ellen végig nyeregben voltunk, a rossz hajrá miatt azonban mégis pont nélkül kellett távoznunk a Somogy megyei kisvárosból. A vereségnek köszönhetően helyet cserélt egymással a két csapat a pontvadászatban. Az ötödik percben 4-2-re vezetett a légiós játékosai által irányított Csurgó, két és fél minutummal később – Antl triplája után - viszont már nálunk volt az előny. Változatos volt a küzdelem, hol a hazaiak, hol pedig az Eger állt jobban. A játékrész második felében állandósult az egri vezetés. Dobó Zsolt találatát követően 12-10 állt az eredményjelzőn a javunkra, azonban szünetig Mikita és Gazdag is betalált a kapunkba, így 12-12-nél fordultak a felek. Nagyszerűen kaptuk el a fonalat fordulás után. Radojevics, Antl és Szabó is eredményes volt, miközben a mi hálónk egyszer sem rezdült. Az sem volt zavaró tényező, hogy Füzit két percre leküldték pihenni a sípmesterek. 18-15 után hullámvölgybe kerültünk. Csökkentette a különbséget a Csurgó, a 48. percben újra egyenlő volt az állás. Szepesi révén 20-19 volt a javunkra, ezzel a találattal viszont el is lőttük puskaporunkat. A tízperces hajrában egyetlen gólra sem voltunk képesek, ugyanakkor Hanusz és Hadziomerovic is gólt lőtt a másik oldalon. Másfél perccel a vége előtt Aflitulin hétméteresből egyenlíthetett volna, azonban a lehetőség kimaradt. Ahogyan ez lenni szokott, az utolsó percben mindez megbosszulta magát. 50 másodperccel a végső dudaszó előtt Josic eldöntötte a kimenetelt. Két góllal nyerte az egyenlő erők csatáját a Csurgói KK.

K&H Liga, 13. forduló
Csurgói KK – Eger SBS-Eszterházy 22-20 (12-12)

Csurgó 700 néző. Játékvezetők: Pech, Vágvölgyi
Csurgó: Bartucz – Vasics 6 (2), Josics 3, HANUSZ 3, J. Mikita 2, Radjenovics, Szeitl. Csere: BALOGH T. (kapus), Vasvári, Ferreira, CEHTE 2, Varjú 1, Tóth 1 (1), Hadziomerovic 1, Gazdag 3, Géczi. Edző: Bencze József
Eger SBS-Eszterházy: STOCHL – Lezák, Radojevics 1, Kiss, Dobó 3, ANTL 7, Petro 2. Csere: Repóth, (kapus), Vaskó, Szabó 2, Aflitulin 2 (1), Takács 2, Szepesi 1, Füzi. Edző: Tóth Edmond
Hétméteresek: 7/3 illetve 3/1
Kiállítások: 6 perc illetve 12 perc
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–4. 15. p.: 7–8. 22. p.: 7–9. 26. p.: 9–10. 28. p.: 14–12. 34. p.: 12–15. 38. p.: 14–17. 46. p.: 18–19. 54. p: 21–20

Nyilatkozatok:

Bencze József:
– Nagyon parázs mérkőzést játszottunk a kiegyensúlyozott Egerrel. Végig szenvedtünk, de az utolsó negyedórában Balogh beállásával stabilabb lett a védekezésünk, így sikerült fordítani.

Tóth Edmond: – Először sikerült jó mérkőzést játszanunk Csurgón. A második félidőben elbizonytalanodtunk, sokat hibáztunk. A csapatommal elégedett vagyok, de így nem lehet nyerni.