Hegymászók halála

Legkevesebb nyolc hegymászó életét vesztette Nepálban, a Himalájához tartozó Gurdzsa-hegység megmászása közben, miután egy heves hóvihar elsöpörte el a táborukat, kilencedik társuk eltűnt

Vízilabda – Visszatért az önbizalom, kilenccel vertük a Sabadellt
2017-12-09 20:40:40
Fölényes győzelemmel folytatta szereplését a ZF-Eger férfi vízilabda csapata a Bajnokok Ligája B-csoportjában. A negyedik csoportkörben a mieink 14-5-re verték a spanyol Sabadell együttesét. A sárga-kékeknek a montenegrói BL-döntetlen, majd a csalódással felérő kupabronz után szükségük volt az önbizalom növelő sikerre. Ezt sikerült maradéktalanul teljesíteni. Az esélyesebb és győzelemre éhes egriek kiemelten figyeltek a védőmunkára. Az előnyös helyzetekből megnyugtató előnyt kovácsoltak (3-1). A második negyedben is sikerült kiváló hatásfokkal hatástalanítani a katalánok emberfóros helyzeteit. Hosnyánszky duplájával, valamint Kovács Gergő és Rasovics találataival 7-3-ra meglépett a hazai együttes. Fordulás után szépített a Sabadell, de a nagy formában játszó Rasovics kétszer is visszaállította a négygólos különbséget. Braniszlav Mitrovics több bravúrt is bemutatva gondoskodott arról, hogy Angyal és Rasovics bombájával, majd Bedő közeli találatával a befejező negyed előtt 12-5-re vezessen a Dabrowski-gárda. A hatékony emberelőnyös játék (11/8) a 4. negyedben is kamatozott, három perccel a vége előtt kialakítva a kilenc találat különbséget.
Ami a csoport további mérkőzéseit illeti: a Szolnok 10-9-re legyőzte a Pro Reccot. A Jadran Bukarestből távozott sikerrel.

Bajnokok Ligája, B-csoport, 4. forduló
ZF-Eger - Astrapool Sabadell (spanyol) 14-5 (3-1, 4-2, 5-2, 2-0)

Bitskey Uszoda 700 néző.Játékvezetők: Rovida (olasz), Ahladiotosz (görög).
ZF-Eger: B. MITROVICS - Vlahopulosz 2, Lőrincz, BEDŐ 1, Angyal 1, HOSNYÁNSZKY 2, RASOVICS 5. Cserék: Hárai 1, Kovács G. 1. Decker, Biros B., Avramovics 1. Edző: Dabrowski Norbert.
Sabadell: Motos - S. CABANAS 2, Lopez-Escribano, Carrasco, Bustos, Muller, Carillo 1. Cserék: Matoso, Fenoy, V. Cabanas 1, Gorria, Gallego 1. Edző: Salvador Gomez.
Emberelőny/gól: 11/8 illetve 9/0
Kipontozódott: S. Cabanas 28.

Nyilatkozatok:
Dabrowski Norbert:

- A papírformát nem mindig egyszerű érvényesíteni. Nagyon örülök, hogy ez most sikerült és jó játékkal, ilyen különbséggel nyerni tudtunk. Az emberhátrányoknál a védekezésünkre és az előnyös helyzetek kihasználására nem lehet panaszunk. Kellett a siker a csapatnak, erőt adhat a folytatáshoz.

Salvador Gomez:
- Reális a végeredmény. A kiváló játékosokat felvonultató Eger mai játéka ellen nem volt ellenszerünk. Bosszús vagyok, amiért az előnyös helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani.

Branislav Mitrovics:
- Jól zárt a védelem. Fontos meccs volt, hogy visszatérjünk az útra. Remélem visszajön a csapat magabiztossága egy ilyen nagy különbségű siker után. Még többet kell dolgozni, hogy a hátralévő három idei találkozónk után is győztesen hagyjuk el a medencét.