Vettel nyert Silverstonban

Sebastian Vettel örülhetett a kaotikusan alakuló Brit Nagydíj végén. A Ferrari versenyzője már a rajtot követően az élre állt. Hamilton és Räikkönen állhatott fel még a dobogóra. Bővebben itt...

Kézilabda - A végsőkig küzdöttek, de kikaptak a Tatabányától
2017-12-03 22:31:08
Vasárnap délután még a kétnapos gyermek focitorna döntő mérkőzéseinek adott otthont a Kemény Ferenc Sportcsarnok, este fél héttől már az NB I-es kézilabda bajnokság 12. fordulójának Eger - Tatabánya összecsapását rendezték meg a felújítás alatt lévő létesítményben. A hazai csapat szokatlan piros szerelésben futott ki a parkettre, ezzel is tiszteletet adva a jövőbeli DVTK-s kapcsolatnak. Jól kezdtek az egriek az első 10 percben 5-4-re vezettek Petróék. A Tatabánya 8-5-re fordított és zt követően már nem engedte ki a kezéből a vezetést. Félidőben 13-11-es vendégvezetést mutatott a most debütáló LED-es eredményjelző berendezés. Fordulás után nem sikerült egyenlíteni , sőt Matics mester együttese 3-4 gólos különbséget végig tartani tudta. Az egriek a végsőkig küzdöttek, 20-22-nél az éledező reményeket, gyors gólokkal szertefoszlatták Juhász Ádámék. Tóth Edmond edző értékelésében a jó egyéni teljesítményeket hiányolta: - Örülök, hogy sokan kilátogattak a mai találkozóra és örömmel láttam új arcokat is. Nagyon erős csapatot fogadtunk a felkészülésünket több probléma is hátráltatta. A győzelemhez sok jó egyéni teljesítményre lett volna szükség, ezekkel azonban Stochl kivételével adósak maradtunk. Ennek ellenére a csapatunk mindent megtett, hogy egy jó mérkőzést játszunk. Szórakoztató, küzdelmes csatában minden egyes gólunkért meg kellett küzdenünk, viszont nekünk a védekezés nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Sokszor a védekezésünk egy ütemet csúszott, késett és ezt maximálisan kihasználták a vendégek. Ennyivel jobbak voltak, remélem egyszer mi is tudunk majd ilyen kézilabdázni. Vladan Matics szerint nem volt könnyű mérkőzés: - Kevés időnk volt felkészülni az egri kirándulásra. Hála Istennek sikerült megoldani a feladatot, amely lehetett volna könnyebb is ha a ziccereket és heteseket értékesítjük. Megyünk tovább, nem játszottunk tökéletesen ezért különösen értékes a győzelem, amellyel közelebb léptünk a dobogós céljainkhoz.
A két csapat párharca februárban a Magyar Kupa negyedik fordulójában folytatódik.
A mérkőzést követően megtartott fogadáson Szabó Róbert társadalmi elnök, valamint Sántha Gergely az Arago Zrt és a Borsodsport Kft. ügyvezető igazgatója köszöntötte Habis Lászlót Eger polgármesterét, a megjelent szponzorokat, partner klubok képviselőt. A megszólalók kölcsönösen kifejezték, hogy elismerve az egri klub törekvéseit a DVTK család részeként Eger marad az Észak-magyarországi kézilabdás régió központja.

K&H Liga, 12. forduló
EGER SBS ESZTERHÁZY–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–28 (11–13)

Eger, 750 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
EGER: STOCHL 1 – Lezák 1, Radojevics 3, Bajorhegyi, Kiss G., Petro 4, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Aflitulin 3, Szabó P. 1, Szepesi 1, Vaskó 2, Takács 4 (1), Dobó Zs. 1, Füzi 1. Edző: Tóth Edmond
TATABÁNYA: Iancu – Harsányi 3 (1), Grigoras 3, Bozovics 1, VRANJES 3, Ilyés 3, VUJOVICS 8. Csere: Székely (kapus), Sipos, Vrankovics 3, Juhász Á. 2, Szöllősi Sz., Pásztor 2. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–4. 18. p.: 6–9. 24. p.: 10–11. 36. p.: 13–16. 42. p.: 14–18. 48. p.: 16–20. 54. p.:20–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.