Szeged a kupagyőztes!

Trónfosztás. A Mol-Pick Szeged 28–27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni döntőjében. A Szeged 11 év után újra kupagyőztes lett.

Karate - Két rangos hazai viadal 5 sportiskolás érem
2017-11-24 19:11:22
Az Egri Városi Sportiskola shotokan karate szakosztályának versenyzői két fontos megmérettetésen vettek részt az elmúlt napokban. Előbb Salgótarjánban rendezték meg a 2017-es Ippon Shobu Karate Magyar Bajnokságot. Összesen 43 egyesület, 235 versenyzője, 381 nevezéssel képviseltette magát, hogy eldöntse a különböző korosztályokban az ez évi, magyar bajnoki címek sorsát. A haladó és utánpótlás versenyzők egy kategóriában indultak ezen a versenyen. A nehéz mezőnyben az EVSI versenyzői 2 ezüst, 2 bronz és 2 negyedik helyezéssel zártak. A dobogó második fokára állhatott Bán Viktor (kumite, 16 évesek) és Bartók Luca (kata, 8 évesek). Bronzérmet szerzett Nyikos Dániel (kumite, 14) és Bartók Luca (kumite, 8.). Szigetszentmiklóson a Városi Sportcsarnokban a Magyarországi Goju-Ryu Karate-Do Szövetség szervezte meg a XXII. WKF Karate Diákolimpiát. A karate sportban ez az ország második legnagyobb versenyének számít. Több mint 50 egyesület 570 versenyzője nevezett az általános és középfokú oktatási intézményeket képviselve. A 6-21 éves korosztáyban hirdettek végeredményt. A három EVSI-s sportoló közül Kossuth Kornél volt a legeredményesebb, aki három győzelemmel jutott a kumite elődöntőbe és végül a 3. helyen végzett.
December 16-án szombaton Egerben a Kemény Ferenc Sportcsarnok ad otthont az SKDUN szövetség magyar bajnokságának.

Az EVSI sportolóinak eredményei, Ippon Shobu Karate Magyar Bajnokság, Salgótarján