Dzsudzsák marad

Szerződést hosszabbított Dzsudzsák Balázs az arab emírségekbeli al-Ittihad Kalbával – adta hírül a klub hivatalos közösségi oldalán. A magyar válogatott középpályás a 2019–2020-as idény végéig írt alá. Bővebben itt...

Kézilabda – Magunk mögött tudtuk a Ceglédet
2017-11-11 01:02:44
Nem bánták meg azok, akik az M4Sport élő közvetítésének köszönhetően a televízió előtt töltötték a csütörtök késő délutánt, és azok sem, akik a helyszínen szurkolták végig a Cegléd – Eger SBS-Eszterházy bajnoki férfi kézilabda mérkőzést. A találkozó jó propagandája volt a sportágnak, hiszen az utolsó másodpercig kiélezett küzdelem zajlott a pályán. A két középmezőnybeli csapat megosztozott a pontokon, a végeredmény 17-17 lett. A mérkőzőket két pont választotta el egymástól a tabellán, így a kedvezőbb pozícióban lévő egrieknek nem volt más céljuk, mint maguk mögött tudni riválisukat. Ez sikerült is a döntetlennel, azonban a örömünk nem lehetett teljesen felhőtlen, hiszen az utolsó percben lőtt hétméteres góllal mentettek a hazaiak pontot. Gyorsan megszerezte a vezetést a Cegléd, azonban a mieink zsinórban háromszor is betaláltak. Az előny nem tartott sokáig, bő tíz perc elteltével már ismét Perisicsék álltak jobban. A támadójáték mindkét oldalon akadozott, de úgy is lehet fogalmazni, hogy a védelmek jó teljesítményt nyújtottak. Az alapot a hazai oldalon Pallag Péter, míg nálunk Richard Stochl adta meg a kapuban. A Cegléd a szünetig megtudta tartani a kétgólos különbséget. Szünet után kiegyenlített az Eger, majd folytatódott a taktikai és fizikai harc, nagyon kevés góllal. A véghajrá is méltó volt az addig látottakhoz. Radojevics révén 17-16-ra mi vezettünk, azonban Perisics büntetőből egalizált. Tóth Edmond időkérését követően támadhattunk a győzelemért, sajnos sikertelenül. Maradt a 17-17, ami a látottak alapján igazságos. Kis szerencsével nyerhetett volna az Eger, azonban a döntetlennel sem lehetünk elégedetlenek.

K&H Liga, 9. forduló
Ceglédi KKSE - Eger SBS-Eszterházy 17-17 (11-9)

Cegléd 700 néző. Játékvezetők: Bonifert F., Oláh V.
Cegléd: PALLAG – Radovics 2, PERISICS 7 (3), JUHÁSZ K. 1, Szabó B. 1, Borsos 2, Lászlai 2. Csere: Mojszilov (kapus), Radnic 2, Dávid, Grbovics, Hódi, Tóth K. Edző: Nagy Károly.
Eger SBS-Eszterházy: STOCHL – Lezák 1, Radojevics 1, BAJORHEGYI, KISS G., PETRO 4, Szepesi 1. Csere: Repóth (kapus), Aflitulin 6 (4), Szabó P. 1, Takács, Dobó Zs. 1, Füzi, Antl, Vaskó 2. Edző: Tóth Edmond.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–3, 12. p.: 6–4, 18. p.: 9–6, 24. p.: 10–8, 36. p.: 12–11, 42. p.: 13–13, 48. p.: 15–13, 54. p.: 16–15

Nyilatkozatok:

Nagy Károly:

– Óriási csata volt, mindkét csapat agresszívan és keményen védekezett. A támadójátékunk a lehetőségekhez képest is gyenge volt, hat vagy hét ziccert hibáztunk. A végén még félhettünk, hogy elveszítjük a meccset.

Tóth Edmond:

– Igazságos a döntetlen, a második félidőben tényleg fej-fej mellett mentek a csapatok. Örülünk a pontnak.