Teke - Vilatis pontosztozkodás, Széchenyis győzelem
2017-11-05 20:33:31
A teke csapatbajnokságok 8. fordulójában 3 pontot szereztek az idegenben pályára lépő egri csapatok. Az NB I-es Vilati Eger SE a budapesti Gázművek MTE vendége volt. Egri szempontból rosszul kezdődött a meccs, az első négy szettben 71 fa hátrányt szedtek össze a vendégek. Szerencsére Nagy G. fordítani tudott. A középső sorban Molnár László az első két szettet elvesztette ugyan, de végül a legjobb vendég eredményt elérve fogott pontot (557-535). Tamasi Antal hektikus csatában a végén jobban tarolva nyert. A záró párok 25 fás hazai előnnyel léptek pályára, ami sokáig nem változott. A harmadik szett végére 7 fára csökkent, sőt a záró szettben a vilatisok fordítottak is. Ez azonban kérész életűnek bizonyult, a gázművesek jobban taroltak, így az egyik pontot megmentették (4:4). Az NB II-es Széchenyi SC-tekeshop.hu 7:1-re nyert Tiszakécskén, köszönhetően a több jó egyéni teljesítménynek. Első alkalommal nyert párharcot a csapat legjobb eredményét elérő (432 fa) Pálfi Tihamér.