Szeged a kupagyőztes!

Trónfosztás. A Mol-Pick Szeged 28–27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni döntőjében. A Szeged 11 év után újra kupagyőztes lett.

Labdarúgás – Hatot rúgott Egerben a PAFC, továbbjutott a GYAK
2017-10-25 18:53:11
Kiesett a Magyar Kupából az Eger SE, miután szerdán alulmaradt a Puskás Akadémiával szemben. Az OTP Bank Liga nyolcadik helyezettje erős csapattal érkezett a Szentmarjay Tibor Városi Stadionba, ahol mintegy hatszáz főt számláló közönség előtt csapott össze a megyei I. osztályban érdekelt házigazdáival. Az egrieknél több meghatározó játékos volt kénytelen kihagyni a kupameccset. Volt akik sérülés miatt, de a kiemelt jelentőségű szombati felsőtárkányi bajnoki rangadót is szem előtt tartva a tartalékoló üzemmód is szerepet játszott. Pintér Attila gárdája végig irányította a találkozót, melyet a 2016-os esztendőben a világ legjobb női játékvezetőjének választott Kulcsár Katalin dirigált. Mezőnyfölényét a 21. percben váltotta gólra a Puskás Akadémia, Prosser közelről talált Bukta kapujába. A lelkesen küzdő ESE nem tudott helyzetet kialakítani. Nem úgy az ellenfél, Knezevic két perccel a szünet előtt kettőre növelte a differenciát. A fordulás utáni első negyedórában rátett egy lapáttal az élvonalbeli alakulat. Prosser újabb kettő találatot jegyzett, rajta kívül pedig Hegedűs és Madarász is eredményes volt. A 65 . minutumban már 6-0 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is dominált a PAFC, az állás azonban már nem változott. Nem várhattunk csodát az Egertől, hiszen a két csapat lehetőségei minden téren másabbak. Az országos sorozat harmadik fordulójának sorsolását a felcsútiak várhatják, az egriek pedig koncentrálhatnak a Felsőtárkány elleni derbire.

Továbbjutott a Gyöngyösi AK is a Magyar Kupában, így Heves megyei csapatként egyedül maradt talpon. A Kömlei Sporttelepen lejátszott találkozót a GYAK 2-1-re megnyerte a Szentlőrinci SE ellen. Suscsák harmincadik percben szerzett találatára fordulás után válaszoltak a vendégek. A győzelmet – egyben a továbbjutást – jelentő találat Laurinyecz Ákos nevéhez fűződött.

Magyar Kupa, 7. forduló

Eger SE - Puskás Akadémia FC 0-6 (0-2)

Szentmarjay Tibor Városi Stadion, 600 néző. Vezette: Kulcsár K. (Bornemissza G., Kovács G.)
Eger SE: Bukta – Dóczi, Titkó, Mikolka, Palágyi – Balogh M. (Bálint, 73.) – Szucsik, Antal (Vajda a szünetben), Gresó, Farkas K. (Molnár A., 73.) – Benke. Játékos-edző: Vígh Ferenc
PAFC: Danilovics – Osváth, Heris (Poór, 53.), Hegedűs J., Spandler – Márkvárt, Zsidai – Molnár G., Balogh B. (Madarász, a szünetben), Prosser – Knezevic (Szakály P., a szünetben)
Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Prosser (0–1), az 21., Knezevic (0–2), a 43., Prosser (0–3) a 49., Hegedűs J. (0–4) az 56., Madarász (0–5) a 63., Prosser (0–6) a 65. percben

Gyöngyösi AK – Szentlőrinci SE 2-1 (1-1)
Gyöngyös 150 néző. Vezette: Nazsa T. (Horváth R., Kovács Z.).
GYAK: Gyulay – Tarnai, Csornij, Szilágyi N., Petrezselyem – Tatár, Pilinyi (Domonyi, 44.) – Árvai (Fótos, 72.), Suscsák (Bartha R., 88.), Sárándi – Laurinyecz. Vezetőedző: Török János.
Szentlőrinci SE: Pacéka – Németh M., Nagy R., Vágner (Bodor, 77.), Havas – Hampuk (Királyházi, 63.), Berdó, Tóth A. (Temesvári, 72.), Keresztes – Virág, Dudás. Vezetőedző: Turi Zsolt.
Gólszerzők: Suscsák (30.), Laurinyecz (60.) illetve Berdó (46.)
Kiállítva: Virág (53.)

Fotó: Agócs László