Hegymászók halála

Legkevesebb nyolc hegymászó életét vesztette Nepálban, a Himalájához tartozó Gurdzsa-hegység megmászása közben, miután egy heves hóvihar elsöpörte el a táborukat, kilencedik társuk eltűnt

Vízilabda - Vereség Barcelonában, de rövidesen visszavághatunk
2017-02-08 20:40:38
10-6 arányú vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája B-csoport 5. fordulójában a Barceloneta vendégeként a ZF-Eger. A továbbjutás szempontjából rendkívül fontos, de nem sorsdöntő meccset játszott együttesünk a katalán fővárosban, az otthonában veretlen házigazdákkal szemben. Hosszú idő után először szerepelhettünk a legerősebb összeállításban, de sajnos így sem jártunk sikerrel. A harmadik negyed közepéig jól játszottak a mieink, a felvonás hajrájába viszont egy komoly hullámvölgy megpecsételte sorsunkat. Nagy kár volt ezért a mérkőzésért, hiszen jóval több volt benne egri részről. El kell ugyanakkor ismerni, hogy a Barceloneta igazolta jó hírét, kiváló csapat, amely könyörtelenül kihasználta hibáinkat. A spanyol bajnok lépéselőnybe került velünk szemben, de február 18-án a hazai „visszavágón” újból előzhetünk. A kés viszont már ott lesz a nyakunknál...

Az év eddigi legfontosabb mérkőzésén a mieink szerezték meg a vezetést. Kovács Gergő passzát Erdélyi Balázs húzta be közelről Lopez Pinedo kapujába. Két perc múltán már a Barcelonetánál volt az előny. Alberto Munarriz előbb egy fórt használt ki villámgyorsan, majd megúszást követően járt túl Mitrovics eszén. A második negyed fele lepergett gól nélkül. Támadásunkat kétszer is az óra állította meg. A spanyolok előbb elpuskáztak egy emberelőnyt, majd nem sokkal utána újabb fórból Munarriz volt eredményes. Szerencsére nem őrizhette sokáig a 3-1-et a Barceloneta, hiszen Hárai rögtön faragott a hátrányból, Milos Csuk parádés ejtése pedig az egyenlítésünket jelentette. Szerencsére Munarriz is tud hibázni, a sokat vállalkozó hazai klasszis két próbálkozása tévesztett célt. Egy perccel a nagyszünet előtt Dabrowski Norbert még időt kért. Gólt nem tudtunk szerezni, viszont a hazaiak utolsó támadását ügyesen kivédekeztük. A nagyszünetben 3-3 állt a nagyórán. A fordulás utáni percek eseménydúsak voltak. Ki más, mint Manarriz juttatta újból vezetéshez a hazaiakat, majd Angyal Dániel nagyszerű ejtéssel egalizált. Tahull a falból vette be kapunkat, erre pedig Hosnyánszky válaszolt. Pillanatok alatt 5-5 lett az állás. Egyperces gólcsend után újból hátrányba kerültünk, Strahinja Rasovics talált be Vapenszki mellől a szélről. Védekezésünk újból kihagyott, Francisco Fernandez pedig büntetett. Komoly hullámvölgybe kerültünk, rövid időn belül a második fórt is kihasználatlanul hagytuk. Páros kiállítás után Dabrowski Norbert időt kért. Nem jártunk sikerrel, Lopez Pinedo védését követően, egy perccel a negyed vége előtt Chus Martín is magához rendelte az övéit. Hosnyánszkyt kiállították, Larumbe viszont gólt szerzett, így három góllal meglépett a Barceloneta. A végén is elpackáztunk egy fórt, így a befejező felvonás előtt 8-5-re vezettek a spanyolok. A negyedik szakasz elején kipontozódott Hosnyánszky, viszont Bedő visszahozta a reményt. Nem reménykedtünk sokat, hiszen Strahinja Rasovics messziről újra visszaállította a háromgólos differenciát. Sőt az utolsó szó is az ellenfélé volt, Mallarach a lefújás előtt beállította a 10-6-os végeredményt.

Az 5. forduló további mérkőzésein a Pro Recco idegenben kivégezte a Partizant, a Hannover viszont óriási meglepetésre, kaotikus meccsen pontot rabolt Dubrovnikból.