Judo - Juhász Péter válogató rangsorversenyt nyert
2017-01-15 17:04:07
Az Egri Városi Sportiskola dzsudósai ifjúsági válogató rangsorversenyen vettek részt, melyet Budapesten, az UTE csarnokában rendeztek. A versenyen négy egri állt tatamira. A tét nagy volt, hiszen az Európa Kupákon való indulási jogosultság múlott rajta. A négy fiú közül Juhász Péternek volt a legfontosabb, ugyanis neki a tavalyi éve súlyos könyöksérülése miatt teljesen kimaradt, igy semmilyen eredménye nem volt 2016-ban. A 66 kg-ban öt győzelemmel nyert aranyérmet,ami óriási sportemberi teljesítmény is egyben. 60 kg-ban Bence Horváth bronzérmet szerzett, Hajdú Mátyás pedig az ötödik helyen végzett. Mindketten jó formában versenyeztek, bár Horváth Bence picit jobb koncentrációval döntőzhetett is volna. A következő versenyük - a teljesítés alapján - az olaszországi Follonicaban lesz, februárban. Mindhárman a Szilágyi Erzsébet Gimnázium diákjai. A negyedik fiú Csorba Csorba Dominik volt, aki serdülő B-korcsoportosként vágott bele az idősebbek között a nehéz megmérettetésbe. 42 kg-ban kilencedik lett ügyes versenyzéssel. Elszántsága előtt le a kalappal.

Ifjúsági válogató verseny, Budapest. Az Egri Városi Sportiskola versenyzőinek eredményei:

60 kg: 3. Horváth Bence, 5. Hajdú Mátyás.
66 kg: 1. Juhász Péter
Serdülő-B, 42 kg: 9. Csorba Dominik.

Edzők: Horváth Tamás, Fejér Barna.