Megyei labdarúgás – Győztek az élcsapatok
2016-10-23 01:47:44
A 10. forduló mérkőzéseit rendezték szombaton a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A játéknap sikerrel zárult az élmezőny csapatainak. Győzött az Eger SE, a Gyöngyösi AK és a Felsőtárkány is. A megyeszékhelyiek 3-1 arányban diadalmaskodtak a Borsodnádasd felett a Felsővárosi Sporttelepen. Montvai révén jutott előnyhöz az ESE a 35. percben, majd a második felvonás elején a védekezésre berendezkedő vendégek kapuját Kaló szép lövéssel vette be. A 60. minutumban Árvai a saját maga által kiharcolt büntetőt értékesítette, így már 3-0-ra vezetett az Eger. Podolecz kiállítása után megfogyatkoztak a hazaiak, és a végén a BLASE is megszerezte a szépítést. A Gyöngyös a 86. percig vesztésre állt otthon a Pétervásárával szemben, akkor azonban kiegyenlített Ludányi. A csereként beállt Marosi a rendes játékidő utolsó percében megszerezte a győztes gólt is a GYAK számára. A Felsőtárkány a Nagyréde vendégeként diadalmaskodott 3-0-ra, így továbbra is az élen áll. Füzesabonyból a Maklár, Besenyőtelekről az Egerszalók, Gyöngyöstarjánból pedig az Andornaktálya távozott győzelemmel. A Heves és a Gyöngyöshalász találkozója 1-1-es döntetlennel zárult. A megyei II. osztály soros játéknap találkozóit is szombaton bonyolították le.