Spanyol arany

Végig vezetve Spanyolország nyerte a kosárlabda viklágbajnokság döntőjét Argentína ellen. Az európai válogatott 95-75-re győzött. A bronérmet Franciaország szerezte meg

Kézilabda – A sírból jött vissza az EKFSC
2015-09-21 01:43:46
Nem mindennapi izgalmak után nyerte első hazai mérkőzését az Eszterházy KFSC-Déja Vu női kézilabda csapata. Az NB I/B keleti-csoport, második fordulójában az egri főiskolások 27-25-re győzték le a Hajdúnánást. Az Eszterházy Csarnokban két olyan csapat találkozott, amely sikerrel vette a nyitó fordulót. A tavalyi szezont hetedik helyen záró nánásiak a nyáron jól erősítettek, így nehéz találkozó elé nézett Hegedűs Tibor együttese. Kétszer is vezettek az egriek a találkozó elején, utána azonban csak futottak az eredmény után a mieink, rendre a vendégek voltak előnyben. A szünet utáni percek még kiegyenlített küzdelmet hozott, utána azonban mély gödörbe került az Eger. Különösen támadójátékunk akadozott, a Hajdúnánás ezt kihasználva ötre növelte előnyét. Csak a legoptimistább hazai hívek bíztak abban a feltámadásban, amelyet produkáltak kedvenceik. Az utolsó öt percre egállal fordultak a felek, csodás hajrájának köszönhetően pedig megnyerte a párharcot az EKFSC.

A szív és az akarat diadala volt a vasárnapi győzelem. Csapatunk erejét mutatja, hogy nem estek kétségbe a lányok a tetemesnek mondható hátrány ellenére sem, az pedig a jövőre nézve biztató, hogy tíz perc kifogástalan játékkal is sikerült legyőzni egy olyan ellenfelet, amely sok élcsapatnak fog fejtörést okozni a továbbiakban.

A soron következő Szegedi KKSE elleni rangadón tíz perc ragyogástól lényegesen több kell.

Női kézilabda NB I/B, keleti-csoport, 2. forduló
Eszterházy KFSC-Déja Vu - Hajdúnánás SK 27-25 (10-11)

Eszterházy Csarnok 250 néző. Játékvezetők: Sándor Gy., Szabó B.
Egri gólszerzők: Tóth A. 9, Scheffer 5, Sári, Buzsáki 4-4, Petrovics 3, Molnár N., Asztalos.
Hétméteresek: 9/9 illetve 5/5
Kiállítások: 16 perc illetve 10 perc
Az eredmény alakulása: 2-1, 3-4, 5-7, 8-10, 10-11, 14-14, 15-18, 17-22, 22-23