Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Kézilabda – Mestermunka Nyíradonyban
2015-03-14 22:29:10
Visszavágott az ősszel elszenvedett hazai vereségért a Nyíradony VVTK-nak az Eszterházy KFSC női kézilabda csapata az NB I/B-ben. A keleti-csoport 19. fordulójában helyosztó-jellegű rangadóra utazott a Hajdúságba a főiskolás egri csapat, hiszen a Nyíradony a negyedik, míg az EKFSC az ötödik helyről kezdte a párharcot. A találkozót végül 25-23 arányban nyerték meg Hegedűs Tibor edző tanítványai. Kiegyenlített küzdelem jellemezte a találkozót, egyenrangú felek mérkőztek meg. Az elért siker nagyon értékes, hiszen így helyet cserélt egymással a két gárda a bajnoki táblázaton, a mieink jobb gólarányuknak köszönhetően kerültek riválisuk elé. Ugyancsak a malmunkra hajtotta a vizet, hogy a Kispest vereséget szenvedett a Vasas otthonában, így őket is leszakítottuk három ponttal. A tavaszi veretlenség megőrzésére a következő játéknapon (március 28) jó lehetőség nyílik, hiszen az egriek az alsóházból fogadnak ellenfelet.

Jól kezdte a mérkőzést a Nyíradony. Az egriek türelmetlenül játszottak, ennek eredményeképpen állandósult a hazaiak vezetése. A játékrész derekán nem nézett jól ki egri szempontból az eredményjelző. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy meccsben tartotta csapatunkat Győrffy kapus. A fordulás előtti percekben hatékonyak voltak Hegedűs Tibor edző tanítványai, így minimalizálták hátrányukat. Csodálatosan kezdődött a második felvonás. Zsinórban négy gólt szereztek a mieink, miközben a házigazdák képtelenek voltak kapunkba találni. Az EKFSC volt annyira erős mentálisan, hogy nem szeppent meg az egyébként törvényszerű hullámvölgytől, amibe belekerültek. A hajrá ismét a miénk volt, három góllal elhúztunk, és a záró percek gólképtelensége is nekünk kedvezett.