Atlétika - Szeles Bálint: leggyorsabb síkon és gáton
2015-03-02 21:32:56
A Syma csarnok nagy programot bonyolított le a hétvégén. Az országos fedett pályás ifjúsági bajnokságra 467 egyéni- és 20 csapat-; a junior OB-ra 326 egyéni- és 11 csapat nevezés érkezett. Nemek szerint a két korcsoportban 451 férfi és 342 női állt rajthoz. Az Egri Városi Sportiskolából - Petrovai József és Fejes Péter edzők tanítványa - Szeles Bálint a 60 méteres síkfutásban és a fő számában a 60 méteres gátfutásban is aranyérmet szerzett. A síkfutásban a célfotó döntött az egri sportoló javára. Gátfutásban nagy fölénnyel nyert a kolumbiai ifjúsági világbajnoki részvételre pályázó egri kiválóság. Magasugrásban hárman is 189 centimétert teljesítettek. Hármuk közül Nagy Roland (Egri Sportiskola SE) kapta az ezüstérmet. Linkecs Patrik 180 centis ugrással végzett a hetedik helyen.